Міжнародна команда астрофізики на чолі з дослідником Колумбійського університету Андреасом Куппером розробили новий метод визначення маси нашої Галактики.
Як повідомляє The Astrophysical Journal, для цього науковці використовували дані Слоуновского цифрового огляду неба, який сканував небо Північної півкулі протягом приблизно 10 років, щоб створити всеосяжний каталог зірок на небі. Використовуючи суперкомп'ютер Йєті в Колумбійському університеті, вони створили кілька мільйонів моделей потоку в різних варіантах Чумацького Шляху.
Виходячи з даних, які надав суперкомп'ютер, маса Чумацького Шляху склала 210 млрд мас Сонця з похибкою всього в 20%.
Експерти пояснили, що Чумацький Шлях складається приблизно з 100 мільярдів зірок, що утворюють величезний зоряний диск діаметром 100-200 тисяч світлових років. Сонце є елементом цієї структури, тому, коли ми дивимося на небо, ми дивимося прямо в гігантський диск, що складається із зірок.
Незважаючи на те, що ми живемо в самому диску, дослідникам все ще досить складно виміряти фундаментальні постійні Чумацького Шляху, наприклад, вагу Галактики. Тому науковці вирішили використовувати зірки за межами цього диска, які обертаються навколо Чумацького Шляху як потоки, і, таким чином, зважити Чумацький Шлях з високою точністю.
У новому дослідженні команда демонструє, що такі потоки, що з'явилися в результаті розпаду кульових скупчень, які можуть бути використані для вимірювання не тільки ваги нашої Галактики, але також можуть бути використані в якості критеріїв для визначення місця розташування Сонця в Чумацькому шляху.
"Кульові скупчення є компактними групами з тисяч, а іноді кількох мільйонів зірок, які народилися разом, коли Всесвіт був ще дуже молодим. Вони обертаються навколо Чумацького Шляху і повільно розпадаються за мільярди років, залишаючи свій неповторний слід", - пояснив Куппер.
Раніше повідомлялося, що група астрономів з Університету Кембриджу відкрила дев'ять нових карликових супутників, що обертаються навколо Чумацького Шляху.