Астрофізики з Пенсільванського університету спробували пояснити, чому сторона Місяця, що невидима з Землі, відрізняється від видимої, пише ABC в статті, підписаній ініціалами "Х. Х. де". На видимій стороні Місяця є так звані "моря", які створилися від ударів метеоритів, - застиглі озера магматичного базальту. На звороті "морів" менше і виглядають вони зовсім інакше.
Людство зіткнулося з цією загадкою в 1959 році, коли радянський космічний апарат "Луна-3" передав на Землю перші фотографії зворотної сторони Місяця.
Дослідників з Пенсільванії пояснюють: причина в тому, що місячні півкулі відрізняються по товщині місячної кори. Це, в свою чергу, обумовлено тим, як виникла Місяць.
"Ця історія почалася 4,5 млрд років тому, коли об'єкт завбільшки з Марс, іменований "Тея", сильно вдарився про нашу планету. Зовнішні шари Землі і тієї загадкової планети як би бризнули в космос, і поступово з них сформувалася Місяць", - йдеться в статті. Швидше за все, Місяць з самого початку була звернена до Землі однією і тією ж стороною.
Луна охолола швидше, ніж Земля, оскільки була набагато менше. Тепло, що випромінюється Землею, доходило до ближнього боку Місяця. І, поки що далека сторона Місяця повільно остигала, та, яка була звернена до Землі, що залишалася в розплавленому стані.
В результаті місячна кора на невидимій стороні стала більш товстої. Тому-то "морів" там менше: удари метеоритів рідше викликали викиди базальту з магми, пояснює кореспондент. !zn
Читайте також:
Вчені вирахували, яка катастрофа породила найбільший океан на Місяці
NASA побудує базу на зворотному боці Місяця
Колишні астронавти мають намір возити космічних туристів на Місяць
Росія почне випробування пілотованого корабля для польотів на Місяць у 2017 році