AstraZeneca і творці «Супутника V» випробують спільне використання вакцин

Поділитися
AstraZeneca і творці «Супутника V» випробують спільне використання вакцин Вчені проведуть випробування комбінованого використання вакцин © rimal.lv
Випробування будуть проводити на групі добровольців від 18 років.

Компанія AstraZeneca, яка розробляє вакцину проти коронавірусу спільно з Оксфордським університетом, і російський Центр Гамалії домовилися провести спільні випробування своїх вакцин. Як повідомляється на сайті AstraZeneca, комбінації вакцин можуть стати важливим кроком у профілактиці COVID-19 за рахунок посилення імунної відповіді і підвищення доступності препаратів.

«Дослідження різних режимів застосування вакцин необхідне для того, щоб оцінити можливість створення більш гнучких програм вакцинації, які дадуть лікарям широкий вибір підходів до профілактики захворювання. Комбінації різних вакцин потенційно можуть викликати більш стійку і тривалу імунну відповідь», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що компанія вивчає можливість комбінування різних аденовірусних векторних вакцин. На даний момент вона оголошує про дослідження безпеки комбінованого застосування вакцин AZD1222 і «Супутник V». Випробування пройдуть за участю добровольців від 18 років і старше.

AZD1222 і «Супутник V» - векторні вакцини, в яких для доставки генетичної інформації SARS-CoV-2 в організм людини використовується носій на основі іншого вірусу - вектор. У разі «Супутника» це два аденовіруси людини (тип 26 і тип 5), в разі AZD1222 - аденовірус шимпанзе (ChAdOx1). У всіх випадках вектори не здатні розмножуватися в тілі людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше авторитетний медичний журнал The Lancet опублікував підсумки третьої фази клінічний випробувань вакцини AstraZeneca, яка показала ефективність на рівні 70%. Підсумки клінічних випробувань вакцини від коронавірусу публікуються вперше.

Ні американська Moderna (заявлена ефективність близько 95%), ні американо-німецька Pfizer/BioNTech (заявлена ефективність 95%) результати випробувань своїх вакцин не публікували. При цьому вакцина від Pfizer вже використовується для вакцинації в Великій Британії.

Раніше стало відомо, що   троє медиків, які першими з 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Супутник V», захворіли коронавірусів. В управлінні преси та масових комунікацій регіону це пов'язали з тим, що імунітет у медиків перед зустріччю з COVID-19 сформуватися не встиг.

Росія заявила про реєстрацію першої в світі вакцини від коронавируса в серпні. тоді   вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалії, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які переконливо показують, що вона безпечна і ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі