Гігея – четвертий за розмірами об'єкт Головного поясу після Церери, Вести і Паллади. Астрономам вперше вдалося спостерігати його з роздільною здатністю, достатньою для того, щоб вивчити поверхню, а також визначити форму і розміри.
Вчені підкреслюють, що Гігея задовольняє трьом з чотирьох вимог, що пред'являються до карликових планет: вона обертається навколо Сонця, не є нічиїм супутником і, на відміну від планет, не розчистила околиць своєї орбіти. Четверта вимога полягає в тому, що об'єкт повинен мати масу, достатню для того, щоб під впливом власної гравітації прийняти приблизно сферичну форму. Саме це і вдалося побачити за допомогою Дуже великого телескопа.
Крім того, вчені уточнили розміри Гігеї. Виявилося, що її діаметр становить 430 кілометрів. Для порівняння, діаметр Церери становить близько 950 кілометрів, а Плутона – 2400 кілометрів.
Астрономи також підкреслюють, що не виявили на поверхні небесного тіла великого ударного кратера, який сподівався там побачити. Гігея – головний об'єкт одного з найбільших сімейств астероїдів, яке налічує близько семи тисяч членів, що походять з одного і того ж батьківського тіла. Астрономи очікували, що подія, яка призвела до утворення численного сімейства малих планет, повинна було залишити глибокий і помітний слід на поверхні Гігеї.
Дослідники припускають, що сферична форма астероїда і велике сімейство астероїдів є наслідком катастрофічного зіткнення з небесним тілом діаметром 75-150 кілометрів. Це зіткнення, яке сталося близько двох мільярдів років тому, повністю зруйнувало материнське небесне тіло. Після того, як уламки почали збиратися разом, вони утворили Гігею і інші небесні тіла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше ізраїльські вчені заявили про те, що дві екзопланети, які були знайдені біля зірки Тігардена, "найбільш схожі на Землю" з усіх небесних тіл, які були відкриті на даний момент. Планети обертаються навколо зірки, яка знаходиться на відстані 12,5 світлових років від нас.