Командування Армії 3 планує в майбутньому перейти на використання патронів з експансивними кулями з поглибленням в головній частині, а також розглядається можливість використання розривних куль. Дані типи боєприпасів будуть використовуватися у складі перспективної стрілецької зброї, наприклад, нових пістолетів, розробка яких на сьогоднішній день ведеться в рамках проекту XM-17.
Як кажуть військові, експансивні та розривні кулі відрізняються від звичайних більш сильним зупиняючим впливом на противника. Крім цього, при попаданні в тіло такі кулі здатні пошкодити велику площу м'яких і кісткових тканин, що гарантує противнику неможливість продовжувати бій.
Американські військові впевнені, що експансивні та розривні набої будуть набагато більш ефективні в умовах асиметричної війни, під час якої існує або технічний дисбаланс між супротивниками, або відмінності в стратегіях і тактиках.
Експансивні кулі на сьогоднішній день активно застосовують служби США по боротьбі з наркотрафіком, поліція і спецназ. Дані боєприпаси дозволяють уникнути загибелі мирного населення в разі перестрілки в людних місцях - кулі просто застряють в тілі супротивника, тобто не можуть поранити інших людей.
Як сказав начальник військово-юридичної служби по "закону війни" Річард Джексон, Пентагон нещодавно переглянув правила використання різних боєприпасів спеціального призначення. Це означає, що американські військовослужбовці тепер зможуть змінити звичаї ведення військових дій, прийняті більше ста років тому.
"Існує міф про те, що експансивні та розривні кулі заборонено використовувати у міжнародних військових конфліктах. Але тепер це неважливо", - сказав Джексон.
Необхідно підкреслити, що формально перехід Армії США на використання експансивних і розривних набоїв не порушить законодавства. Використання даних куль у військових конфліктах на сьогоднішній день заборонено положеннями Гаазької конвенції 1899 року. В даний час американські військові дотримуються даних положень, хоча, як каже Джексон, формально Сполучені Штати не ставили підпис під цією частиною документа.
Раніше повідомлялося, що Пентагон активно розробляє технології, які змогли б дозволити бойовим дронам знищувати цілі без управління з боку людини. Таким чином США прагнуть знизити безпосередню участь своїх солдатів у подальших військових конфліктах.