Археологи виявили в Польщі неолітичне поселення. Датування артефактів, які були знайдені в ньому, свідчить про те, що люди жили тут між 3000 і 2000 роками до нашої ери. На думку дослідників, поселення відноситься до Жуцевської культури, повідомляє «Популярная механика».
Поселення було знайдено після того, як місцевий лісник наткнувся на уламки кераміки і повідомив про них археологам. Вчені виявили в цьому місці багато артефактів, серед яких фрагменти кераміки, крем'яні та кам'яні знаряддя.
За словами археологів з Варшавського університету, які займаються розкопками, знахідка поселення представників Жуцевской культури дуже важлива, оскільки подібних місць на даний момент було виявлено мало.
Центр культури знаходився на узбережжі Гданської і Віслинської затоки, звідки культура простягалася на північ до Куршської затоки і сучасної Литви. Люди займалися рибальством і полюванням, особливо на тюленів, які в той час у великій кількості водилися уздовж узбережжя Балтійського моря. Вони виробляли і торгували на далекі відстані декоративними виробами з бурштину
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше італійські археологи знайшли недалеко від Риму монументальний басейний комплекс, який датували IV століттям до нашої ери. Знахідку зробили під час проведення рятівних археологічних робіт на площі 20 тисяч квадратних метрів в місцевості Малафеде.