Археологи знайшли в найдавнішому місті Нідерландів римську чашу з кольорового скла

Поділитися
Археологи знайшли в найдавнішому місті Нідерландів римську чашу з кольорового скла Археологи знайшли в Нідерландах чашу зі скла © strana.ru
Вік чаші оцінюється у 2000 років.

Археологи з Нідерландів розповіли про те, що під час розкопок у місті Наймеген виявили чашу з синього скла, вік якої оцінюється у дві тисячі років. Дослідники вважають, що чаша римського виробництва, але це не свідчить, що її виготовили саме у столиці імперії, повідомляє Naked science.

На думку вчених, чашу привезли з якогось великого міста на німецьких землях, наприклад, Ксантена чи Кельна, у яких на той час працювали скляні майстерні. Такий посуд виготовляли шляхом охолодження та застигання розплавленого скла у формі, а домішка оксиду металу давала синій колір.

Скло у Стародавньому Римі використовували доволі широко: з нього робили посуд, прикраси для храмів та поховань. Знахідок, виконаних із кольорового скла, доволі багато, серед них як унікальні, так і домашнє начиння. Розбиті скляні вироби Римської імперії вдруге переробляли. Уламки збирали, переплавляли та робили щось нове.

Знайдена чаша відрізняється своєю збереженністю. Зазвичай скло дістають із землі з потертостями, на цьому ж виробі не було ні тріщин, не сколів.

Наймеген був заснований як один з римських військових таборів на самому початку I століття нашої ери. Укріплення поставили на березі Ваала, припливу Рейна. У 28 році нашої ери фризи підняли повстання проти влади Риму, в результаті їх землі так і не стали частиною імперії - кордон пройшов Рейном. Після того, як фризи успішно боролися з римськими легіонами, вони вирішили, що воювати з сусідами — дуже просте завдання. Тим самим фризи змусили сусідів дедалі більше концентруватися навколо римських фортець. Так навколо військового табору дома сучасного Неймегена з'явилося поселення батавів.

Римляни постійно зміцнювали прикордонну оборонну лінію, споруджуючи фортеці та військові табори, будуючи дороги. Поступово цими дорогами почали пересуватися не лише легіонери, а й торговці, навколо поселень почали з'являтися міста. 98 року імператор Траян дарував Неймегену права римського міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, під час розкопок у Сіані - столиці провінції Шеньсі на північному заході Китаю - археологи знайшли понад 20 теракотових скульптур воїнів часів імператора Цінь Шіхуанді (259 до н. е. - 210 до н. е.).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі