Археологи знайшли в Британії раніше невідоме римське місто

Поділитися
Археологи знайшли в Британії раніше невідоме римське місто У Британії виявлено раніше невідоме римське місто © HS2
Відкриття зробили на розкопках у районі будівництва залізниці.

Археологи компанії MOLA Headland Infrastructure виявили неподалік невеликого села в Південному Нортгемптонширі (Центральна Англія) раніше невідоме римське місто. Як повідомляє Naked science, про наявність археологічного об'єкта в цьому районі було відомо ще в XVII столітті, але масштаб і якість знахідок перевершили всі очікування.

Місце, відоме як Блекграундс, протягом століть використовували як пасовище, тож землю тут не орали. Як правило, пасовища не лише запобігають руйнуванню археологічних об'єктів, але й завдяки продуктам життєдіяльності худоби та специфічному ґрунту, запечатують те, що знаходиться під ним.

Використання цього місця почалося в залізну добу. Археологам вдалося знайти поселення більш ніж з 30 круглих будинків, а також дорогу того періоду. Пізніше на цьому місці з'явилося місто з кам'яними будинками та новими дорогами.

Дослідники вважають, що місцеві жителі продовжували жити на цьому місці і в римський період і пристосувалися до нового способу життя. «Романізація» поселення включає прийняття римських звичаїв, будівельних технологій, продуктів і навіть косметики.

Через поселення проходила дорога завширшки 10 метрів. Її ширина вказує на те, що місто знаходилося на жвавому торговому шляху, візки приїжджали та їхали з різних боків, щоб вивантажити товари. Ймовірно, що багатство поселення було засноване на торгівлі, не тільки римською дорогою. Поряд протікає річка Чаруелл, на той момент судноплавна. Археологам вдалося знайти 300 римських монет, які, певно, колись втратили.

На думку вчених, поселення поділялося на різні райони, виявили фундаменти як житлових будівель, так і тих, що використовувалися ремісниками. Багатство міста трималося не лише на торгівлі: вчені знайшли також майстерні, печі, а також свідчення того, що територію використовували для діяльності, пов'язаної з випалом. Можливо, тут розташовувалися ливарні цехи, де обробляли метал, або гончарні печі.

Крім того, археологам вдалося знайти скляні посудини, тонко виготовлену та добре розписану кераміку, ювелірні вироби. Виявлено також сліди галеніту – речовини, яку подрібнювали, змішували з олією та фарбами, а потім використовували як косметику. Вчені також виявили половину набору кайданів, що свідчило або про злочинну діяльність, або рабську працю.

Археологи вважають, що у місті жили щонайменше сотні людей. Зважаючи на все, місце було заселено весь час римського панування: деякі сліди вказують на те, що приблизно в середині першого століття, буквально після приходу до Британії перших легіонів, у селі з круглими будинками з'являються оборонні споруди римського типу. Але свідчень боїв на цій території немає. Найімовірніше, легіонери пройшли околиці швидко, не зустрівши опору.

Чому мешканці покинули місто, невідомо. Дослідники не виявили слідів руйнування чи збіднення, але й артефактів кінця римського панування немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи виявили біля села Карів у Червоноградському районі Львівської області об'єкти часів Римської імперії. Серед них – поховання з обрядовими предметами та споруда, призначення якої наразі невідоме.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі