Археологи виявили напис усередині стародавнього шолома

Поділитися
Археологи виявили напис усередині стародавнього шолома Всередині стародавнього шолома знайшли напис © The History Blog
Вік шолома оцінюється у 2400 років.

Археологи виявили етруський напис усередині бронзового шолома, вік якого оцінюється у 2400 років. Як повідомляє The History blog, шолом знайшли 91 рік тому у гробниці в центральній Італії.

Зазначається, що це надзвичайно рідкісна знахідка. З усіх шоломів етрусків, які були виявлені з VI до III століття до нашої ери, відомо близько десятка з інструкціями всередині. Цей конкретний шолом ховався у всіх на очах: він є частиною експозиції Національного етруського музею в Римі з 1935 року.

Шолом виявили у невеликому некрополі в 1930 році, його датували серединою IV століття до нашої ери. Це був важкий час для регіону, місцеві народи змагалися один з одним за контроль над територією, а також виступали проти іноземних загарбників.

У 2019 році шолом повторно дослідили та виявили на його внутрішній стороні напис. Його нанесли на шийний валик шолома після виготовлення.

Вчені виявили літери HARN STE. Зазначається, що у написі з'явилася порожнеча, оскільки між літерами N та S розташувалася заклепка, але це одне слово. Вчені не можуть однозначно стверджувати, що це ім'я власника шолома, але тільки він мав доступ до внутрішньої поверхні шолома, щоб написати на ній щось.

The History blog
The History blog

Вульчі, де знайшли гробницю, свого часу славився виробами із бронзи. У часи виявлення шолома вчені припустили, що він був місцевого виробництва, але пізніший аналіз показав, що він був виготовлений у Перуджі. Саме там виготовлялася більшість подібних шоломів: середнє між раннім етруським та кельтським типом. Ім'я «Харнсте» також вказує на зв'язок із Перуджею, оскільки тут було знайдено напис із жіночим ім'ям «Харнустія».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи виявили у Словаччині римський військовий диплом, який давав привілеї своєму власнику. Серед інших знахідок – монети, пряжки, пальники, кінська збруя, а також гребінь ІІ століття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі