Археологи знайшли в Китаї одні з найдавніших слідів вживання пива

Поділитися
Археологи знайшли в Китаї одні з найдавніших слідів вживання пива Археологи знайшли посудини зі слідами пива віком 9000 років © eurekalert.org
Вік кераміки зі слідами напою оцінюється в 9000 років.

Археологи виявили на півдні Китаю свідчення вживання пива, вік яких становить 9000 років. Як повідомляє Eurekalert, ймовірно, це було частиною ритуалу з вшанування мертвих.

У ході дослідження вчені вивчили похоронні керамічний посуд, які були знайдені на місці поховання Цяотоу. В результаті їм вдалося виявити одні з найдавніших свідчень вживання пива, відомих на даний момент.

Стародавні горщики виявили в насипу розмірами 80 на 50 метрів і висотою три метри над рівнем землі. Насип було оточено рукотворним ровом шириною 10-15 метрів і глибиною 1,5-2 метра.

У кургані було знайдено два людських скелета, а також залишки керамічного посуду. Багато з посудин збереглися цілими. Кераміку розписали за допомогою білої фарби, на деякі з посудин нанесли абстрактні візерунки. Вчені вважають, що ці артефакти є одним з найстаріших розписних керамічних виробів у світі.

Дослідники детально вивчили знайдені посудини. Вони були різних форм і розмірів. Деякі з них були доволі невеликими і розмірами нагадували чарки, які використовуються зараз. Кожна з посудин можна було підняти однією рукою, на відміну від посудин для зберігання, які були набагато більшими. Сім з 20 посудин мали тонке горлечко, в більш пізні історичні періоди такі ємності використовували для алкоголю.

Для того, щоб підтвердити, що знайдені судини використовувалися для вживання алкоголю, вчені вивчили рештки рідини, витягнуті з внутрішньої поверхні горщиків. Їх порівнювали з контрольними зразками, отриманими з грунту, яка оточувала судини.

В результаті вчені виявили сліди крохмалю, а також цвілі і дріжджів, які відповідають процесу бродіння пива. У природних умовах вони не виникають без присутності спирту.

Дослідники відзначають, що, незважаючи на те, що вони знайшли сліди пива, це не був відомий нам напій. Швидше за все, це був солодкий напій мутного кольору. Вчені також знайшли сліди рису та інших рослин, які, швидше за все, додавали для прискорення бродіння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, нещодавно в Єгипті знайшли найдавнішу пивоварню в світі. Її вік оцінюється в 4000 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі