Археологи знайшли непотривожене жіноче поховання бронзової доби

Поділитися
Археологи знайшли непотривожене жіноче поховання бронзової доби Бронзові прикраси були виконані в єдиному стилі © Інститут археології РАН
Дослідники виявили прикраси і заупокійну їжу.

Російські археологи розкопали два кургани, які належать до какрасукської культури і виявили нерозграбоване жіноче поховання епохи бронзи. Як повідомляє N+1, дослідники виявили численні бронзові прикраси, виготовлені в єдиному стилі, кераміку, а також заупокійну їжу.

У ході дослідження вчені розкопали два кургани, насипи яких значно постраждали через будівництво дороги і облаштування снігозахисної смуги. Центральні могили в огорожах обох об'єктів виявилися розграбованими. Але в прибудованій кам'яній конструкції одного з них було знайдено неушкоджене поховання бронзової доби.

Під огорожею, яку спорудили з великих плит і засипали кам'яними уламками, знаходилась невелика могильна яма глибиною близько 75 сантиметрів. У ній лежала жінка з незвичайним комплектом бронзових прикрас. Кістки збереглися погано, але анатомічний порядок був дотриманий. Жінка лежала на спині, а її голова спрямована на південний схід. Поруч з ногами померлої були поміщені лопатка і кістки передньої ноги великої рогатої тварини, разом з якими знаходився уламок бронзового ножа.

Біля голови жінки помістили посудину, яка під вагою насипу зруйнувалася на кілька частин. Поруч з черепом знаходились дві прикрашених орнаментом пластини трикутної форми, а з кожного боку - по три скроневих кільця.

Трохи вище зап'ястя лежав бронзовий браслет, покритий великими перлинами на кінцях і шаховим орнаментом. На чотирьох пальцях лівої руки знаходилися бронзові литі персні, прикрашені двома великими опуклими перлинами.

Біля правого ліктя жінки вчені знайшли литу бляху діаметром близько дев'яти сантиметрів, прикрашену перлинами. У похованні також було знайдено вісім дрібних бронзових ґудзиків, які були виготовлені в єдиному стилі. Вчені вважають, що вся колекція артефактів була відлита на замовлення або куплена у майстри-ливарника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше археологи випадково знайшли кинджал вікінгів VIII століття нашої ери. Зброя збереглася практично в ідеальному стані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі