Археологи знайшли в Греції найдавніше вино в Європі

Поділитися
Археологи знайшли в Греції найдавніше вино в Європі Найдавніше вино Європи виготовили понад шість тисяч років тому
Вино датували 4300 роком до нашої ери.

Археологи виявили в поселенні Дікілі Таш в північній Греції свідчння існування вина, яке датується 4300 роком до нашої ери. Ймовірно, це найдавніші свідчення існування вина в Європі, повідомляє «Новое время».

Знайдене вино на кілька сотень років старше, ніж сліди вина з Сицилії.

Поселення Дікілі Таш розташовується недалеко від стародавнього міста Філіпа, перші люди з'явилися тут близько 6500 року до нашої ери. Поселення є рукотворним пагорбом, який піднімається на висоту 15 метрів над нинішнім рівнем землі. Він з'явився в результаті тисячоліть будівництва на цьому місці. Археологічні відкладення йдуть на глибину 17 метрів нижче поверхні землі.

Дікілі Таш було відоме як важливий регіон часів неоліту протягом століть, але найнижчі рівні були знайдені тут тільки під час недавніх розкопок. На даний момент про життя людей, які населяли Дікілі Таш в ті періоди, відомо мало, тому нове відкриття дає певні уявлення про цих древніх людей.

Так, одним із свідчень вживання вина жителями Дікілі Таш стала присутність тисяч виноградних кісточок і виноградних вичавок в руїнах всього однієї будівлі на цій ділянці. Ймовірно, вино готували в великій посудині всередині будинку. У 4300 році до нашої ери спалахнула пожежа, яка зруйнувала будинок, але дослідникам вдалося знайти археоботанічні останки віком шість тисяч років. Їхнім вивченням вчені займалися протягом 20 останніх років.

Вважається, що сліди вина, знайдені в Дікілі Таш, є найдавнішими свідченнями вживання вина в Європі. Під час інших досліджень була знайдена вірменська виноробня віком 6100 років і зразок вина з Сицилії віком шість тисяч років. Крім того, відомі сліди китайського алкоголю з рису, меду і фруктів, вік якого оцінюється в дев'ять тисяч років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше канадський вчений Мартін Бекманн вивчив зображення купідонів на римській віллі дель Казале на Сицилії і прийшов до висновку, що знак на їхньому лобі символізує покарання. За його словами, цей знак - не авторські мітки художників, а клеймо злочинців і рабів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі