Археологи знайшли у Франції велике поселення епохи Меровінгів

Поділитися
Археологи знайшли у Франції велике поселення епохи Меровінгів Вчені знайшли руїни численних будівель © Inrap
Піку розвитку поселення досягло в Середньовіччі.

Археологи виявили в департаменті Ена на півночі Франції останки численних будівель епохи Меровінгів, а також залишки римської дороги. На думку археологів, на місці галльського села тут виникло велике поселення, розвиток якого досяг піку в Середньовіччі, повідомляє N+1.

У 1960-х роках в селі Арсі-Сент-Рестітю знайшли залишки стародавніх поховань, що вказують на існування тут невеликого галльського поселення. Разом з тим, найбільше археологічне відкриття тут було здійснене в ХІХ столітті, коли місцевий землевласник і археолог-любитель Фредерік Моро знайшов багаті поховання, датовані ранньою епохою Меровінгів.

Тепер же археологи з Інституту Inrap провели розкопки в зв'язку з майбутнім будівництвом на території комуни. В результаті вони знайшли докази того, що тут існувало велике поселення, можливо, місто. Розкопки були проведені на площі 13 тисяч квадратних метрів, в результаті були знайдені залишки римської дороги і численні будівлі.

Археологи відзначили хороше збереження дороги. За фрагментами дрібних предметів, знайдених в коліях, вдалося визначити, що вона продовжувала використовуватися в ранньому середньовіччі. Від будівель, розташованих по обидві сторони, дорогу відділяв парапет з пісчаникових і вапнякових блоків.

У центральній частині поселення розташовувалися великі споруди. Прямокутні будови були зведені з каменю, внутрішні стіни ділили їх на кімнати. В одному з будинків збереглися залишки печі. Вченим також вдалося знайти вапнякові плити, якими вимостили простір між будинками.

На захід від дороги розташовувалися легші споруди, від яких залишилися поглиблення в грунті для опорних стовпів. Мабуть, в цій частині поселення було зосереджене господарське життя: про це говорять знахідки ям для зберігання зерна, погребів і сліди восьми заглиблених споруд, інтерпретованих як майстерні. В одній з хатин вчені знайшли роздавлені керамічні посудини і золоту монету, яка використовувалася в меровінгський період.

Серед залишків господарських будівель знайшли також добре збережену піч, поглиблення під яку було видовбано в піщанику. Крім того, дослідники виявили будівлю, яка могла бути сушаркою для зерна або м'яса. Усередині також знайшли залізні ножиці для стрижки овець.

В середині господарської зони археологи знайшли погано збережене поховання дорослої людини в овальної ямі. Вціліли лише череп, нижня щелепа і плечові кістки. Могилу розмістили поруч з господарською спорудою, призначення якої визначити не вдалося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше німецькі археологи, які проводять розкопки стародавнього кельтського міста, виявили поховальну камеру, яка датується 600 роком нашої ери. Могила була розграбована, але в ній збереглися прикраси з золота і бурштину. Вони вказали, що поховання належало жінці з високого стану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі