Польські археологи провели розкопки стародавнього слов'янського поселення в Люблінському воєводстві. Вони знайшли кілька фрагментів кераміки, елементи одягу, а також незвичайну антропоморфну срібну фігурку, повідомляє N+1.
Городище займало площу близько восьми гектарів, і було обнесено трьома кріпосними стінами. Поселення виникло між VII і IX століттями. Відкрили його ще в 1907 році, але розкопки почали тут тільки в 1950-х роках.
Усередині фортечних валів вчені виявили останки обвуглених колод, що вказує на те, що в певний момент городище було спалено. Залишки будівель вказує на те, що жителі будували землянки, обладнані кам'яними печами. Тут знайшли колодязь, збудований в 725 або 945 році, а також фрагменти кераміки, предмети з кістки, каменю і металу. Недалеко від поселення виявили некрополь.
Однією з найбільш незвичайних знахідок, зроблених в ході останніх досліджень, стала срібна фігурка висотою близько п'яти сантиметрів. Вона зображала людину, зі складеними на грудях долонями, або ж вона щось тримав у руках. Вираз обличчя виявився нечитабельним, але було добре видно пальці ніг.
Археологи повідомили, що срібну фігурку знайшли на глибині близько 20 сантиметрів в культурному шарі, що належить до раннього Середньовіччя. Призначення цього предмета, а також опису подібних артефактів в інших дослідженнях, вчені знайти не змогли. Виявлені фрагменти кераміки датовані VIII-X століттями нашої ери, що підтвердило минулі висновки археологів щодо часу заснування поселення.
Вчені також знайшли два денарія, які були викарбувані на початку ХІ століття. До цього вважалося, що городище припинило своє існування в Х столітті, в момент виникнення держави династії П'ястів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археолог-любитель Оле Шитц знайшов золоті предмети на сільськогосподарському полі в Данії. Всього там було 22 предмета, загальна вага яких становить практично один кілограм (945 грамів).