Археологи в Італії виявили рекордну кількість стародавніх знарядь зі слонової кістки

Поділитися
Археологи в Італії виявили рекордну кількість стародавніх знарядь зі слонової кістки Під час розкопок на стоянці Кастель-ді-Гвідо виявили багато кісткових інструментів © Villa et al. 2021
Стародавні люди створювали різні предмети зі слонової кістки 400 000 років тому.

Група археологів вивчила інструменти, які викопали в Італії, і встановила, що древні люди, які жили на цьому місці використовували туші слонів, та їх кістки для виготовлення різних знарядь, повідомляє Phys.org.

Археологиня із США, Паола Вілья встановила, що люди на цьому місці приблизно 400 000 років тому використовували туші слонів для виробництва унікального набору кісткових інструментів. Окрім цього, дивовижним був і метод їх виготовлення, який не стане звичайним явищем в наступні 100 000 років.

Дослідження зосереджено на місці під назвою Castel di Guido, яке розташоване недалеко від Риму. Сотні тисяч років тому тут жили чотириметрові прямобивневі слони (Palaeoloxodon antiquus), які втамовували тут спрагу, а також часто вмирали.

Гомініди з Кастель-ді-Гвідо жили на цій території протягом багатьох років, а також використовували останки слонів для створення необхідних інструментів.

Дослідники повідомляють, що люди кам'яної доби створювали інструменти, використовуючи так званий "систематичний стандартизований підхід", що нагадує роботу однієї людини на конвеєрі.

Стародавні люди ламали довгі слонові кістки й виробляли стандартні заготовки для виробництва кістяних інструментів. Приблизно 400 000 років тому неандертальці (Homo neanderthalensis) тільки починали з'являтися в Європі. Археологиня Вілья підозрює, що жителі Кастель-ді-Гвідо були неандертальцями.

У новому дослідженні вчені ідентифікували 98 кістяних знарядь з Кастель-ді-Гвідо, розкопаних з 1979 по 1991 рік. Це найбільша кількість знайдених осколків кісткових знарядь, зроблених досучасними гомінідами.

До того ж цей набір інструментів не повторювався: кожен предмет був унікальним, і у кожного було своє застосування. Якісь використовували для оброблення м'яса, а деякі - для розтину важких слонячих стегон і інших довгих кісток - припускають вчені.

Однак серед усіх артефактів команда знайшла і вирізаний з кістки дикої рогатої худоби інструмент, який був довгим і гладким з одного кінця. Припускають, що цей гладкий інструмент використовували для обробки шкіри.

Археологи вважають, що виготовлення знарядь з кісток слонів обумовлено мінімальною наявністю кременю в цьому регіоні, тому стародавні люди таким чином пристосувалися до умов життя. А через те, що біля гирла річки вмирала велика кількість слонів, то швидше за все, слонові кісткі були одним з найбільших ресурсів для виготовлення необхідних знарядь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що археологи дізналися, що згубило древніх людей в пустелі Атакама. Виявилося, що найстрашнішим ворогом тут була не природа, а самі люди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі