Археологи РФ розкопали в окупованому Криму кенотаф – знайдена клинкова зброя

Поділитися
Археологи РФ розкопали в окупованому Криму кенотаф – знайдена клинкова зброя На розкопках у Криму знайшли клинкову зброю часів переселення народів. Зображення: Короткі повідомлення Інституту археології
Розкопаний кенотаф відноситься до епохи великого переселення народів

Російські археологи розкопали в окупованому Криму ґрунтове поховання могильника Джурга-Оба V-VI століть нашої ери, передає N+1.

Кенотаф - це символічна могила, яку створюють без тіла або останків людини через неможливість транспортувати їх на дане місце. Незважаючи на відсутність самого тіла, у такій могилі може бути багато важливих для історії артефактів, пов'язаних із людиною.

Розкопаний кенотаф розташований на глибині 1,1-1,3 метра.

Що знайшли у кенотафі:

  • органічні залишки, які вказують на можливу присутність у похованні нош з двох жердин, покритих вовняною кошмою, та «ляльки», яка заміняла тіло людини;
  • залишки скриньки;
  • три бронзові та дві срібні пряжки;
  • невеликий залізний ніж;
  • бронзову боспорську монету;
  • бронзовий наконечник ременя;
  • бляшку-накладку;
  • бронзову швейну голку;
  • однолезовий залізний клинок з ромбічною гардою довжиною близько 75 сантиметрів, який спочатку був у дерев'яних піхвах з бронзовими оковками та двома накладками у вигляді голів птахів на кінцях.

На думку одних учених, знайдена зброя відповідає поняттю палаша завдяки довгому прямому однолезовому клинку, інші відносять цю зброю до скрамасаксів.

Археологи зазначають, що поховання зі скрамасаксами у Північному Причорномор'ї трапляються досить рідко. Можливо, така зброя пов'язана із традиціями сасанідського Ірану чи Середнього Сходу.

Активні розкопки на могильнику Джурга-Оба почалися ще у 2000-х роках. Там знайшли склепи катакомбного типу, споруджені в III-VI століттях нашої ери. В одному склепі могло бути від двох до п'яти осіб, у тому числі дітей, що свідчить про сімейний тип поховань. Площа могильника Джурга-Оба – близько чотирьох гектарів, на яких може перебувати від 500 до 1000 похоронних споруд. Більшість знахідок, зроблених на цьому пам'ятнику, досі не опублікована.

У жовтні 2020 року Міністерство закордонних справ України заявило про протест проти того, що Росія проводить археологічні розкопки на території Альмінської долини у Севастополі у рамках т.зв. проєкту «Кримська війна» із грубим порушенням норм міжнародного права та законодавства України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі