Знайдені в Індії стародавні скелети дають вченим можливість по-новому поглянути на спосіб мислення людей найдавнішої цивілізації, пише британське видання The Independent.
Археологи в Індії знайшли скелети людей найдавнішої з цивілізацій у світі. Учені сподіваються, що відкриття може дати ключ до витоків перших людських поселень.
Останки належать людям з долини Інду - їх цивілізація з'явилася близько 5000 років тому на території сучасного Пакистану, Індії і північно-східного Афганістану.
Експерти кажуть, що "добре збережені" скелети належать двом дорослим чоловікам, жінці і дитині. Вони були виявлені на кладовищі в селі Рахігархі в Хісар у великій долині Інду.
Координатор і професор Нілеш Жедхав сказав, що судово-медичні експерти з Сеульського національного університету в Південній Кореї прибудуть для проведення високотехнологічного дослідження в липні. "За допомогою судово-медичних експертів, ми постараємося відновити їх ДНК", - сказав професор.
Незалежно від результату дослідження ДНК, вчені вже говорять про те, що знахідка пролила "нове світло" на людей долини Інду. Під час розкопок були знайдені іграшки - "фігурки тварин і міфічні персонажі".
Учені говорять, що, наприклад, знайдена статуетка собаки з повідцем вказує на те, що стародавні люди вже знали про свійських тварин. "Ми також знайшли фігурки єдинорогів, що теж вказує на те, що у них були міфічні уявлення", - відзначають дослідники.
Жадхав також розповів, що був знайдений фрагмент посуду з кераміки з зернами їжі, браслети. "Що дає нам привід вважати, що поселенці вірили в реінкарнацію".
Повідомлялося, що вчені спростували теорію про творців цивілізації майя.