Виявлені руїни замку датуються V-VI століттям нашої ери. Згідно з переказами, саме в цей час Артур жив біля села. Крім того, руїни стали першими пам'ятками цього періоду, виявленими на території Великобританії.
Археологи виявили стіни, товщина яких становила близько метра, сходи та підлогу з кам'яних плит. Дослідники також знайшли зразки кераміки і скла, що вказали на високий статус людей, які проживали в замку. Зокрема, вчені встановили, що жителі замку пили вино, привезене з території сучасної Туреччини, і їли оливки, які росли на території сучасного Тунісу.
На думку дослідників, виявлений палац був розкішною частиною більшої будови, яка займала майже всю територію мису Тинтагель. У решті будови, можливо, мешкали ремісники і солдати, які служили королю.
Як зазначає видання, знахідка викличе сильний резонанс. Доказів історичного існування Артура досі не знайдено. Історики сперечаються, чи був у героя конкретний історичний прототип або він являє собою сплав різних історичних і міфологічних фігур. Королівський замок Артура традиційно називають Камелот, однак вперше ця назва з'явилася лише у французькому лицарському романі XII століття "Ланселот".
Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили в гробниці Тутанхамона дві приховані кімнати. На думку археологів, у прихованих приміщеннях в гробниці Тутанхамона може знаходитися усипальниця цариці Нефертіті.