Археологи виявили найдавніше в світі вино

Поділитися
Археологи виявили найдавніше в світі вино На глиняних посудинах виявлені сліди найдавнішого в світі вина © Lenta.ru
Вік вина становить близько шести тисяч років.

Французькі та грецькі археологи виявили сліди найдавнішого виноградного вина в світі. Дослідники проаналізували хімічні речовини, які містилися в рідині, що всмокталась у стінки глиняних ємностей. Результати досліджень вчених були опубліковані в Journal of Archaeological Science.

Глечик із залишками вина був виявлений у 2010 році в руїнах будинку в селі Дікілі Таш, який був знищений пожежею близько шести тисяч років тому. За допомогою хромато-мас-спектрометрії археологи змогли визначити хімічні маркери виноградного соку і бродіння в глиняному порошку, який був зішкрябаний з внутрішньої поверхні ємностей. При цьому жоден глечик не мав видимих плям вина або інших залишків.

Читайте також: Археологи виявили в Південній Кореї череп незвичайної форми

Поруч з уламками глечиків були виявлені виноградні кісточки, що, імовірно, вказує на те, що жителі села займалися виноробством або виробництвом виноградного соку.

Раніше висновки про присутність вина робилися на підставі хімічних маркерів, які свідчать про наявність в посуді винограду, але вони могли свідчити про те, що в посуді містився виключно виноградний сік. Тепер же вчені навчилися знаходити ознаки бродіння, що представляють собою незначну кількість молекул янтарної і піровиноградної кислоти.

Раніше археологи виявили в Китаї пиво віком п'ять тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі