Австралійським археологам вперше вдалося виявити давньоєгипетський конічний головний убір. Зображення таких "шапок" часто зустрічаються на малюнках, датованих 3550-2000 років тому, але досі такі конуси знайдені не були, повідомляє ScienceNews.
Тепер же дослідникам вдалося знайти відразу два таких головних убори в руїнах стародавнього єгипетського міста Амарна. Вчені знайшли два скелети, на голови яких були надіті залишки конусів. Один з головних уборів був надітий на жінку у віці близько 20 років. Другий був знайдений серед останків людини у віці 15-20 років, стать якої не вдалося визначити.
Дослідники відзначають, що люди, останки яких були знайдені, не належали до еліти давньоєгипетського суспільства, хоча вважалося, що такі конічні головні убори могли бути відмітною ознакою вищого стану.
Проведене сканування показало, що конуси були порожніми й виготовлені з воску, ймовірно, бджолиного. Хоча деякі фахівці припускали, що конуси містили жир або віск, ароматизований деревною смолою, археологи не знайшли слідів жиру або духів. У той же час ароматизуючі речовини могли давно випаруватися.
Вчені вважають, що конічні головні убори повинні були допомогти покійним у загробному житті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше команда польських археологів виявила десятки мумій недалеко від найстарішої відомої піраміди в некрополі біля селища Саккара. Вік мумій оцінюється в дві тисячі років. При цьому, більшість мумій були поховані прямо в піску.