Апарат Solar Orbiter пролетів повз Венеру і зібрав наукові дані

Поділитися
Апарат Solar Orbiter пролетів повз Венеру і зібрав наукові дані Зонд Solar Orbiter здійснив гравітаційний маневр біля Венери © European Space Agency
Зонд пролетів на відстані 7,5 тисяч кілометрів від поверхні щільних шарів атмосфери планети.

Європейський зонд для вивчення Сонця Solar Orbiter, який був запущений в лютому 2020 року, на шляху до запланованої орбіти здійснив перший гравітаційний маневр біля Венери. Апарат пролетів на відстані 7,5 тисяч кілометрів від поверхні щільних шарів атмосфери планети, в цей час деякі його наукові інструменти працювали і збирали наукові дані, повідомляє Naked science.

Маневр біля Венери був виконаний 27 грудня. В результаті нього змінився нахил орбіти Solar Orbiter навколо Сонця. Подібні операції при виконанні без використання гравітації інших небесних тіл, а тільки за допомогою власних двигунів, - одні з найбільш ресурсномістких в космічних польотах.

В цей час зонд повинен був зберігати орієнтацію камер на Сонце, тому зйомка Венери не проводилася. Але працювали інші прилади апарату - магнітометр, інструменти для вивчення радіосигналів і плазми, а також детектори заряджених частинок.

У Європейському космічному агентстві (ESA) відзначили, що перші дані вже отримали. Найближчим часом їх повинні проаналізувати, що дозволить уточнити характеристики магнітосфери Венери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Зонд Solar Orbiter створений ЕSА у співпраці з NASA і призначений для вивчення Сонця. Особливість місії - витягнута орбіта з перицентром в 0,28 астрономічної одиниці (ближче Меркурія) і апоцентром в 0,91 астрономічної одиниці від зірки. Також цікавий нахил - 24 градуси, - який дозволить апарату захопити в «поле зору» полюса Сонця. Для виходу на таку орбіту Solar Orbiter здійснить кілька гравітаційних маневрів біля Землі і Венери протягом 3,5 років польоту.

Зонд вже зробив перші знімки Сонця, які дозволили вченим роздивитися мікроспалахи на Сонці. Їх вже назвали «багаття», вони виникають біля поверхні нашої зірки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі