«Антонов» показав свій перший військово-транспортний літак — відео

Відео
Поділитися
«Антонов» показав свій перший військово-транспортний літак — відео © Укроборонпром
Це перший із трьох літаків, які «Антонов» будує на держзамовлення 2020-го року.

Державне підприємство «Антонов» 28 грудня показало свій перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р №001 для проведення льотних сертифікаційних випробувань, повідомляє «Укроборонпром».

Літак Ан-178-100Р призначений для:

  • перевезення людей;
  • перевезення спецзасобів, техніки та інших вантажів;
  • десантування спеціальної техніки та парашутистів;
  • медичної евакуації поранених та постраждалих.

Основні об’єкти перевезення літака Ан-178-100Р:

  • матеріальні засоби, спеціальна техніка, матеріально-технічні засоби в стандартній тарі, а також на піддонах MIL-P-27443E HCU-6E 88”×108”;
  • люди, що потребують медичної евакуації: 40 осіб на стандартних санітарних ношах, 38 осіб на бічних сидіннях у супроводі 4 медпрацівників;
  • люди загальною кількістю до 100 осіб.

Основні об’єкти десантування літака Ан-178-100Р:

  • парашутисти в кількості до 86 осіб;
  • вантажі в контейнерах А-22;
  • вантажі на платформах Type V/88.

Літак оснащений сотнями електронних обчислювачів, що  дають змогу інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їх працездатності та оптимізувати керування.

До створення літака долучилися понад 30 українських підприємств, які освоїли виготовлення 177 комплектувальних виробів для цього літака. Зокрема, вперше в Україні ДП «Антонов», НТК «Екран», ПрАТ «ФЕД», ДП «ХАКБ» розробили та запровадили сучасну систему електронного керування літаком, систему керування механізацією крила. ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» налагодило випуск основних стійок шасі.

В обладнанні літака задіяні також іноземні постачальники з країн Європи, США та Канади.

«Збройні сили України потребують сучасної  військової техніки, що підвищить наші спроможності та посилить національну стійкість. Я впевнений, що цей літак, АН-178, у вмілих руках наших пілотів наблизить перемогу України», - сказав на презентації літака заступник головнокомандувача ЗСУ Євген Мойсюк.

Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук додав, що для якісного користування та обслуговування літака ще треба підготувати льотний склад та фахівців інженерно-авіаційної служби.

Перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості нагадав, що минулої осені уряд затвердив Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021–2030 роки, що сприятиме створенню нових авіаційних технологій і матеріалів, а також нових робочих місць в Україні.

Разом із тим нагадаємо, що у квітні 2021 року Держаудитслужба завершила підготовку звіту за результатами фінансового аудиту держпідприємства «Антонов» за період 2015-2020 років. Деякі епізоди зі звіту про діяльність українських чиновників і функціонерів авіапрому претендують на окремих кримінальних справ. Детальніше читайте у статті Дмитра Менделєєва «Авіабудування судного дня…»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі