Антитіла до інших коронавірусів дозволяють перехворіти COVID-19 без симптомів

Поділитися
Антитіла до інших коронавірусів дозволяють перехворіти COVID-19 без симптомів Антитіла до інших коронавірусів захищають від SARS-CoV-2
Антитіла від інших коронавірусів допомагають при зараженні SARS-CoV-2.

Група вчених на чолі з Карлотою Добаньо з Університету Барселони заявила про те, що антитіла до інших коронавірусів дозволяють легше перенести зараження SARS-CoV-2. Титри таких антитіл у людей, які перенесли COVID-19 без симптомів, був вищими, ніж у пацієнтів з симптомами, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені вивчили зразки крові у 578 медичних працівників. Вони прагнули зрозуміти, як довго залишаються в організмі антитіла до SARS-CoV-2 і як впливає на перебіг хвороби наявність антитіл до інших коронавірусів.

Аналізи крові у добровольців брали з квітня по жовтень 2020 року: на початку дослідження, через місяць після цього, через три місяці і півроку після початку. У крові визначали антитіла до коронавірусу, а дані про перебіг ковіду отримували з опитувальників і електронних баз лікарень.

На початку експерименту у 13,5% учасників визначалися антитіла до SARS-CoV-2, а через півроку - у 16,4% учасників. Рівень антитіл був стабільним протягом цього часу, за винятком IgG до нуклеокапсиду і IgM.

Вчені вибрали 33 людини, які перехворіли COVID-19 за час дослідження і додатково виміряли у них рівень антитіл до інших коронавірусів. Виявилося, що у тих людей, які хворіли ковідом в легкій формі, титр антитіл IgG до інших коронавірусів на початку дослідження був значимо вищим, ніж у тих учасників, у яких розвинулися симптоми захворювання. У тих же, у кого хвороба протікала з симптомами, був вищим рівень антитіл до SARS-CoV-2 після хвороби.

Також дослідники виявили зворотну кореляцію між рівнями IgA і IgG до коронавірусів 229E, NL63, OC43 і HKU1 і зростанням антитіл до SARS-CoV-2. Це свідчить про те, що вже існуючі антитіла до коронавірусу спонукають організм виробляти менше антитіл до SARS-CoV-2.

Вчені вважають, що антитіла до інших коронавірусів захищають при зараженні SARS-CoV-2 і забезпечують більш легкий перебіг захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, в світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 111 країнах, що свідчить про початок нової хвилі пандемії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі