Два види антарктичних грибів - Cryomyces antarcticus і Cryomyces minteri - змогли на МКС вижити в кліматичних умовах, близьких до марсіанських. Інформація про це була опублікована в журналі Astrobiology.
Гриби пробули в умовах Марса 18 місяців. У результаті чого 60% клітин залишилися неушкодженими, а ДНК – нормально функціонуючою. На думку вчених, це означає, що на Марсі можливе життя.
Cryomyces antarcticus і Cryomyces minteri були поміщені в атмосферу, яка на 95 відсотків складається з діоксиду вуглецю, 1,6 відсотка аргону, 0,15 відсотка кисню і 2,7 відсотка азоту. У камері також перебувало 370 мільйонних часткою води з загальним тиском 1000 паскалів. Крім того, зразки грибів піддавалися впливу жорсткої ультрафіолетової радіації.
Дослідження були проведені в рамках експерименту EXPOSE-E. Він проводиться в контейнері, всередині якого знаходиться штатив з гніздами. У них поміщають зразки живих організмів разом з датчиками іонізуючого випромінювання, термометрами та іншими вимірювальними приладами. Контейнер закріплений на зовнішній поверхні МКС.
Раніше повідомлялося про те, що вчені планують випробувати на навколоземній орбіті генетично модифіковані бактерії, які виробляють цукор. В майбутньому бактерії планують використовувати в якості автономного джерела живлення для космічних польотів.