Вчені виявили на Міжнародній космічній станції гриби і бактерії у білшій кількості, ніж очікували. Мікробіом МКС включає в себе в тому числі шкідливі бактерії.
NASA і інші космічні агентства займаються моніторингом мікробного середовища МКС останні 15 років. Для цього вони збирають зразки бактерій з вентиляційних систем станції, а потім вирощують на їх підставі мікроорганізми в лабораторних умовах. Однак далеко не всі види грибків і бактерій легко розмножуються в умовах лабораторної середовища.
Для того, щоб домогтися кращої репрезентативності дослідження, вчені використовували механізм секвенування ДНК і склали опис усіх виявлених на МКС мікроорганізмів. Для дослідження використовувалися дві проби: проба з фільтра пилозбірника, який не змінювався протягом 40 місяців, і проба з пилососа МКС. Таким чином, вчені змогли проаналізувати, які бактерії живуть в очищеному повітрі станції, а які - на її поверхні.
Аналіз ДНК показав, що більшість бактерій з МКС пов'язані зі шкірою людини - це тип актинобактерій. До складу цього типу входять роди Corynebacterium та Propionibacterium (збудники дифтерії і корости), представників яких також виявили на МКС.
Теоретично, мікроорганізми, виявлені на борту МКС, можуть нести шкоду космонавтам, разом з тим, їх здатність викликати небезпечні хвороби на данний момент не очевидна. Проведене дослідження представило вичерпний список всіх мікроорганізмів на МКС. Надалі потрібно підрахувати їх точну кількість і ступінь небезпеки для космонавтів.
Раніше повідомлялося про те, що космонавти з 44-ї експедиції на МКС вперше з'їли салат, який був вирощений в умовах мікрогравітації у контейнері Veggie.