Група вчених, що керують проектом Galaxy Zoo, склала каталог, який включає понад 300 тисяч галактик, класифікованих за будовою силами добровольців з усього світу.
У цьому каталозі нам вперше вдалося зібрати таку кількість інформації про популяції галактик. Люди по всьому світу вже починають досліджувати ці дані, щоб уточнити уявлення про типи галактик.
З лютого 2009 року по квітень 2010 року понад 83 тисячі добровольців, які брали участь у проекті Galaxy Zoo 2, переглядали знімки, отримані телескопом обсерваторії "Апач-пойнт" у Нью-Мексико (США) в рамках Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey, SDSS). Добровольці описували будову галактик, в тому числі відзначаючи такі риси, як наявність спіральних рукавів або перемички в ядрі галактики. Особливості будови галактик цікаві тим, що дозволяють дізнатися про їхню еволюцію.
Всього учасники проекту класифікували понад 300 тисяч найбільш яскравих і великих галактик з бази даних SDSS. За оцінками керівників проекту, в однієї людини на цю роботу пішло б приблизно 30 років. Порівнявши частини отриманого каталогу з меншими за розміром каталогами, складеними професійними астрономами, вчені впевнилися, що класифікації у 90% випадків збігаються.
Кількість даних, які отримують астрономи з сучасних телескопів, величезна, а комп'ютерні алгоритми не здатні впоратися із завданнями визначення структур галактик. Проект Galaxy Zoo був запущений в 2007 році з метою скласти класифікацію будови більше мільйона галактик, знімки яких були отримані в рамках SDSS. Спочатку добровольці займалися лише грубою класифікацією, розділяючи зображення еліптичних, спіральних і об'єднаних галактик. !zn
Читайте також:
Телескоп NASA зняв фільм про 13 років з життя чорної діри
Всесвіт, можливо, зовсім не розширюється: вчені запропонували теорію "космічного піаніно"
Новий телескоп вперше дозволив розглянути зародки гігантських зірок (ФОТО)