«У зоомагазинах повно девайсів, які дозволяють господарям тварин здійснювати відеодзвінки додому та дистанційно спостерігати за улюбленцем, який залишився вдома один. Ми подивилися на це з іншого боку і вирішили перевірити: якщо можливість робити дзвінок надати самій тварині - чи буде вона дзвонити?» - розповідає вчена Іллєна Хірський-Дуглас із Університету Глазго. Разом із колегами з університету Аалто у Фінляндії та своїм 10-річним лабрадором Заком вона розробила пристрій, за допомогою якого собака може вийти на зв'язок зі своєю людиною.
Гаджет DogPhone («собакофон») є м'яким м'ячем, всередині якого є датчик руху. Коли собака починає грати з м'ячем, підключений до нього ноутбук або смартфон, що стоїть вдома, надсилає виклик господареві.
Крім того, якщо господар сам захоче зателефонувати вихованцю, собака матиме вибір: прийняти або проігнорувати дзвінок.
Вчена Хірський-Дуглас тестувала девайс зі своїм собакою три місяці. Спочатку виклики були рідкими, потім у датчику знизилася чутливість і його лагодили, але в результаті за останній місяць пес Зак почав дзвонити господині частіше - в середньому 5 разів на день.
«Звичайно, ми не можемо точно знати, чи знав Зак про причинний зв'язок між рухом м'яча та дзвінком. Однак ясно, що в деяких випадках він безперечно цікавився тим, що бачив, і що він виявляв ту ж поведінку, що і коли ми фізично разом», - каже вчена.
За її словами, Зак кілька разів підносив до екрану свої улюблені іграшки та виявляв інтерес, коли вона показувала йому свій офіс, ресторан, метро та вуличного музиканта.