Експерти ВМО зазначили, що 16 з 17 рекордно спекотних років припадає на XXI століття. Вони також повідомляють про рекордні показники довгострокового потепління і збільшення концентрації парникових газів в атмосфері.
В ООН також стурбовані швидкістю танення крижаних покривів Гренландії і надзвичайно низькими параметрами крижаного покриву в Арктиці.
Так, в деяких арктичних регіонах Росії температури на 6-7 градусів Цельсія вище середніх значень в інших арктичних районах, як і на Алясці і в північно-західній Канаді.
Вище середнього були і температури океану, що призвело до порушення екосистем і знебарвлення коралів. Так в деяких частинах Великого бар'єрного рифа біля берегів Австралії загинуло 50 відсотків коралів.
У період з листопада 2014 року до лютого 2016 року рівень моря піднявся на 15 міліметрів. До цього, починаючи з 1993 року, середній щорічний показник становив 3,5 міліметра.
В ООН також зазначили, що зараз вже нормальним явищем стали повені і екстремальна спека, які раніше відбувалися не частіше ніж за життя одного покоління.
Раніше повідомлялося, що в 2017 році температурний рекорд не будет побитий через вплив Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.