160 нобелівських лауреатів підписали відкритого листа проти війни в Україні

Поділитися
160 нобелівських лауреатів підписали відкритого листа проти війни в Україні Лауреати Нобелівської премії виступили проти війни в Україні © depositphotos/frizio
Вони заявили, що «вторгнення заплямило репутацію Росії на десятиліття вперед».

163 лауреати Нобелівської премії написали відкритого листа, у якому виступили проти війни в Україні, яку розв'язав президент РФ Владімір Путін. Лист розміщено на сайті Nobel Campaigns.

«Подібно до того, як нацистська Німеччина напала на Польщу в 1939 році (використовуючи схожі трюки та фальшиві провокації) і на Радянський Союз у 1941 році, уряд Російської Федерації під керівництвом президента Путіна розпочав невиправдану військову агресію — ніщо інше як війну — проти сусідньої держави, України. Тут ми ретельно підбираємо слова, оскільки не віримо, що російський народ грає свою роль у цій агресії», - йдеться у листі.

Лауреати також зазначили, що завжди є мирний спосіб вирішення конфліктів. «Російське вторгнення порушує Статут Організації Об'єднаних Націй, в якому йдеться: «Усі члени повинні утримуватися у своїх міжнародних відносинах від загрози силою чи її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави». Воно ігнорує Будапештський меморандум 1994 року, який зобов'язав Росію та інші країни поважати суверенітет, незалежність та кордони України», - продовжують вони.

Автори листа також додали, що засуджують війну та «заперечення Путіним самої легітимності існування України».

«Російське вторгнення заплямило міжнародну репутацію Росії на десятиліття вперед. Воно стане перешкодою для її економічного розвитку та джерелом труднощів для її населення. Накладені санкції обмежать свободу пересування талановитих та працьовитих росіян світом. Навіщо будувати стіну між Росією та світом?», - йдеться у листі.

Список лауреатів, які підписали лист, можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що готовий якнайшвидше розпочати розслідування російського вторгнення в Україну. Він нагадав, що Україна не ратифікувала Римський статут, однак визнавала юрисдикцію МКС у розслідуванні злочинів, скоєних на її території у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та з 20 лютого 2014 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі