12 серпня людство буде спостерігати найбільший метеоритний дощ: до 100 "падаючих зірок" на годину

Поділитися
12 серпня людство буде спостерігати найбільший метеоритний дощ: до 100 © realityzone.ru
Аби краще побачити потік метеорів, потрібно від'їхати подалі від міських об'єктів, бо штучне світло заважає спостереженням за небом.

Знаменитий метеорний потік Персеїди у ніч з 12 на 13 серпня досягне свого піку: у зоряному небі можна буде побачити до 100 "падаючих зірок" на годину. Цей метеорний дощ проходить щорічно, і зазвичай у десятих числах серпня він досягає свого апогею. Потік Персеїди - це залишки хвоста комети Свіфта-Туттля, яка була відкрита в середині XIX століття, повідомляє сайт NASA.

За даними Всесвітньої метеорної організації, вранці понеділка активність метеорного потоку Персеїди досягла значення 49 метеорів на годину. Згідно з метеорним календарем, максимум Персеїд відбувається щороку у ніч з 12 на 13 серпня між 20:00 і 22:30 за київським часом. Якщо небо виявиться чистим і хмар не буде, то вночі можна гарантовано побачити один метеор у кілька хвилин.

Аби краще побачити потік метеорів, потрібно від'їхати подалі від міських об'єктів, бо штучне світло заважає спостереженню за небом. З'являтися метеори можуть у будь-якій області нічного неба, однак найкраще буде видно ті, які входять в атмосферу Землі в найбільш темній її частині.

Метеори - невеликі космічні об'єкти, що згоряють в атмосфері Землі, у разі Персеїд - це фрагменти хвоста комети Свіфта-Туттля, що обертається навколо Сонця раз на 130 років. Кожен такий фрагмент розміром не більше монети, повідомляють вчені, а деякі з них не більше людської волосини.

Ці фрагменти врізаються в атмосферу Землі зі швидкістю від 11 до 70 кілометрів на секунду і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід. Світіння деяких особливо яскравих метеорів триває до декількох секунд. У багатьох таких фрагментах містяться залишки різних металів з їхніх "батьківських тіл", наприклад, натрій, кремній, кальцій і магній. "Вони живлять атмосферу усіма цими додатковими матеріалами", - заявив один з дослідників мікрометеоритів у NASA.

Барвисте видовище, яке є метеорним дощем, насправді досить буденне, якщо вірити вченим з NASA. За їхніми даними, щодня в атмосферу Землі з міжпланетного простору проникає від 10 до 40 тонн метеорного пилу. Щоправда, те, що залишилося від комети Свіфта-Туттля, за розміром трохи більше, так що "падаючі зірки" буде добре видно ввечері. !zn

Читайте також:

Метеорити, подібні до челябінського, падали і на території України

На Землі виявлений марсіанський метеорит віком 2,1 млрд років

Вчені знайшли на метеориті сліди інопланетного життя

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі