Українці на Олімпіаді в Токіо: розклад і результати дня 4 серпня

Українці на Олімпіаді в Токіо: розклад і результати дня 4 серпня Жан Беленюк завоював золото Ігор © НОК України
Українські атлети продовжують боротьбу за медалі.

У середу, 4 серпня, відбудеться розіграш чергових медалей на Олімпіаді в Токіо.

Для України цей день вже точно буде найуспішнішим на Іграх. Команда завоює більше однієї медалі - це гарантували борці Жан Беленюк і Парвіз Насібов. Всього українці виступять у медальних змаганнях шести видів спорту.

Розклад медальних змагань за участю українців:

0:30. Плавання на відкритій воді. Жінки, 10 км

Українка Христина Панчішко з результатом 2:07.35,1 була далека від нагород і посіла 22-е місце.

Медалі:

1. Ана Марсела Кунья (Бразилія) - 1:59.30,8

2. Шарон ван Раувендал (Нідерланди) - 1:59.31,7

3. Каріна Лі (Австралія) - 1:59.32,5.

5:30. Легка атлетика. Жінки, біг на 400 м з бар'єрами. Фінал

Україну представляли Анна Рижикова і Вікторія Ткачук. Дівчата виступили досить успішно, але залишилися без медалей. Рижикова з результатом 53.48 секунди посіла п'яте місце, а Ткачук з особистим рекордом 53.79 фінішувала слідом.

Медалі:

1. Сідні Маклафін (CША) - 51.46 - світовий рекорд

2. Далайла Мухаммад (США) - 51.58

3. Фемке Бол (Нідерланди) - 52.03.

13:30. Артистичне плавання. Дует, довільна програма. Фінал

Українки Марта Федина та Анастасія Савчук посіли третє місце і здобули бронзу з результатом 189,4620 бала.

Це перша медаль в історії України в цьому виді спорту.

Медалі:

1. Світлана Ромашина - Світлана Колесніченко (ОКР) - 195,9079 бала

2. Хуан Сюечень - Сунь Веньянь (Китай) - 192,4499

3. Марта Федина - Анастасія Савчук (Україна) - 189,4620.

13:45. Греко-римська боротьба. Чоловіки, до 67 кг. Фінал

Український борець Парвіз Насібов став срібним призером Олімпіади в Токіо.

У фінальній сутичці Насібов зустрічався з іранцем Мохаммадом Резою Гераї та зазнав поразки з рахунком 1:9.

Медалі:

1. Мохаммад Реза Гераї (Іран)

2. Парвіз Насібов (Україна)

3. Франк Штеблер (Німеччина)

3. Мохамед Ель-Саєд (Єгипет).

14:10. Греко-римська боротьба. Чоловіки, до 87 кг. Фінал

Жан Беленюк у фіналі зустрічався з угорцем Віктором Лорінцем, який є першим номером світового рейтингу. У вирішальній сутичці угорець взяв перший бал, але українець у підсумку переміг - 5:1.

Беленюк приніс Україні перше золото Олімпіади в Токіо.

Медалі:

1. Жан Беленюк (Україна)

2. Віктор Лорінц (Угорщина)

3. Зураб Датунашвілі (Сербія)

3. Денис Кудла (Німеччина).

14:15 Легка атлетика. Чоловіки, метання молота. Фінал

Михайло Кохан зупинився за крок від медалі - українець кинув молот на 80,39 метра у найкращій спробі і став четвертим.

Медалі:

1. Войцех Новіцкі (Польща) - 82,52 метра

2. Ейвінд Хенріксен (Норвегія) - 81,58

3. Павєл Файдек (Польща) - 81,53.

14:55. Вільна боротьба. До 62 кг. Бронзовий фінал

Українка Ірина Коляденко в медальній сутичці була сильнішою за Анастасію Григор'єву з Латвії з рахунком 3:1 і завоювала бронзу Ігор.

Медалі:

1. Юкако Каваї (Японія)

2. Айсулуу Тинибекова (Киргизія)

3. Ірина Коляденко (Україна)

3. Тайбі Юсеін (Болгарія).

Українська борчиня Тетяна Кіт у 1/8 фіналу вагової категорії до 57 кг здолала Сівар Бусетту з Тунісу, а потім в 1/4 фіналу поступилася з рахунком 0: 8 олімпійській чемпіонці Ріо-2016 Хелен Маруліс із США.

Українки Юлія Юрійчук і Марія Повх кваліфікувалися до півфіналу веслування на байдарках-одинаках на дистанції 500 метрів. Крім того, Людмила Лузан вийшла до півфіналу веслування на каное-одиаках на дистанції 200 метрів.

Українка Софія Лискун у стрибках у воду з 10-метрової вишки серед жінок допустила декілька помилок і зайняла передостаннє 29-те місце в кваліфікації.

Любов Басова та Олена Старікова у велотреку в дисципліні кейрін пробилися до чвертьфіналу, де виступлять 5 серпня.

Раніше повідомлялося про те, що Україна вперше в історії залишилася без медалей у спортивній гімнастиці на Олімпіаді.