Українські плавці Желтяков та Романчук стали чемпіонами Європи

Українські плавці Желтяков та Романчук стали чемпіонами Європи Михайло Романчук © EPA-EFE/ANTONIO BAT
18-річний Желтяков приніс країні першу нагороду на цій дистанції.

Українські плавці Олександр Желтяков та Михайло Романчук стали золотими призерами чемпіонату Європи-2024 з водних видів спорту у Белграді (Сербія).

18-річний Желтяков посів перше місце на дистанції 200 метрів на спині. Грека Апостолоса Сіскоса він випередив на фініші лише на 0,03 секунди.

Чоловіки, 200 метрів на спині

1. Олександр Желтяков (Україна) – 1.55,39

2. Апостолос Сіскос (Греція) - 1.55,42

3. Роман Мітюков (Швейцарія) – 1.55,75

Желтяков приніс Україні першу в історії золоту медаль на цій дистанції на спині. Також його час став новим національним рекордом. Олександр покращив свій рекорд на 0,4 секунди.

Це перша золота медаль для України на ЧЄ у плаванні на спині за останні 24 роки. Срібло на дистанції 100 метрів вигравав Володимир Ніколайчик ще у 2000-му році.

Шестиразовим чемпіоном Європи став Михайло Романчук. 27-річний плавець переміг на дистанції 800 метрів вільним стилем. Варто зазначити, що саме на цій дистанції українець виборов бронзу Олімпіади-2020.