Сенсаційна перемога: український плавець Бухов виграв історичне золото чемпіонату світу Владислав Бухов © Getty Images
Українець переміг з мінімальним відривом.

Український плавець Владислав Бухов став переможцем чемпіонату світу-2024 з водних видів спорту у катарській Досі.

21-річний українець вперше у кар'єрі пробився у фінал на дистанції 50 метрів вільним стилем, де показав час 21,44 секунди та сенсаційно здобув перемогу. Він зумів випередити триразового бронзового призера Олімпійських ігор Камерона Макевоя з Австралії, який відстав на 0,01 секунди.

Третє місце з відставанням 0,09 секунди зайняв британець Бенджамін Прауд.

Варто зазначити, що у кваліфікації Бухов подолав дистанцію за 21,38 секунди, що стало не лише особистим рекордом, а й новим рекордом України у цій дисципліні. Владислав перевершив олімпійський результат Андрія Говорова 2016 – 21,46 секунди.

Для України це перша в історії медаль на дистанції 50 метрів вільним стилем, а також перша перемога на рівні чемпіонатів з плавання з 2007 року. Загалом українці перемагали на ЧС із плавання вісім разів.

Раніше повідомлялося про те, що зірковий український плавець провалив фінал чемпіонату світу.