Україна виграла два золота та ще сім медалей за день на Паралімпіаді-2024

Україна виграла два золота та ще сім медалей за день на Паралімпіаді-2024 © paralympic.org.ua
Українці продовжують підкорювати висоти у Парижі.

5 вересня збірна України виборола дев'ять медалей у рамках восьмого дня виступів на літній Паралімпіаді-2024 у Парижі.

Українці виграли 2 золоті, 2 срібні та 5 бронзових нагород.

Всі призери України 5 вересня

Паралімпійською чемпіонкою в дзюдо стала Наталія Ніколайчик. Українка вийшла у фінал у ваговій категорії до 48 кг у класі J1 з рахунком 11:0 здолала японку Сідзуку Хангаї.

Також золото виграла легкоатлетка Марія Помазан у штовханні ядра (клас F35). Вона стала першою з результатом 12,75 метра.

Перше в історії України срібло вдалося виграти у чоловічому турнірі з голболу. У фінальній грі збірна програла Японії з рахунком 3:4.

Срібною призеркою у бігу на 100 метрів (клас T12) стала Оксана Ботурчук. Українка виграла свою другу медаль у Парижі та 12-ту на всіх Паралімпіадах, що є абсолютним рекордом країни у легкій атлетиці.

Бронзу виграла команда України (Ярослав Семененко, Анна Гонтар, Олександр Комаров, Ірина Пойда) у змішаній естафеті 4×50 метрів комплексом у плаванні. Третім також став плавець Данило Чуфаров на дистанції 100 метрів брасом у класі SB11.

Бронзовим призером у ваговій категорії до 60 кг у класі J2 став дзюдоїст Давід Хорава, який з рахунком 10:0 переміг корейця Лі Мін-дже. Також українка Анжела Гаврисюк у бронзовому фіналі з дзюдо перемогла Ульджон Амрієву з Узбекистану з рахунком 10:0 у вазі до 57 кг (клас J1).

Третє місце у груповій гонці категорії H5 у шосейному велоспорті посів Павло Баль.

Місце України у медальному заліку

Збірна України зараз має в активі 61 медаль – 15 золотих, 20 срібних та 26 бронзових. Це дозволяє посідати сьоме місце у медальному заліку.

Паралімпіада-2024 у Парижі: всі медалі України.