Футболісти збірної Португалії відзначились історичними рекордами на Євро-2024

Футболісти збірної Португалії відзначились історичними рекордами на Євро-2024 Діогу Кошта © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
При цьому Кріштіану Роналду відзначився зі знаком мінус.

Збірна Португалії у 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2024 з футболу пройшла Словенію у серії післяматчевих пенальті.

У серії героєм став португальський голкіпер Діогу Кошта, який парирував три удари та зберіг свої ворота на замку. Серію пенальті португальці виграли з рахунком 3:0 після 0:0 в ігровий час.

Кошта з "Порту" став першим в історії воротарем, який відбив три удари у післяматчевій серії на чемпіонатах Європи.

У матчі також взяв участь захисник "Порту" Пепе, який вийшов у стартовому складі португальців. У 41 рік і 126 днів він став найвіковішим учасником плей-оф в історії чемпіонатів світу та Європи.

Ветеран перевершив досягнення голкіпера збірної Англії Пітера Шилтона, який грав у матчі за бронзу ЧС-1990 у віці 40 років та 292 дні.

При цьому легендарний Кріштіану Роналду провів не найвдаліший матч. Нападник в овертаймі отримав шанс забити словенцям з пенальті, але не переграв воротаря Яна Облака. Роналду став першим європейцем, який не реалізував три пенальті у 21 столітті на великих турнірах, а також першим гравцем на ЧЄ, який не забив з точки двічі.

До цього Кріштіану не забив на ЧЄ-2016 у ворота Австрії, а також на ЧС-2018 у ворота Ірану.

39-річний бомбардир з "Аль-Насра" не може забити вже у восьмому поєдинку поспіль в ігровий час на великих турнірах. Варто зазначити, що у серії післяматчевих пенальті він зумів засмутити Облака.

У чвертьфіналі чемпіонату Європи Португалія зіграє з Францією. Матч відбудеться 5 липня.

Раніше повідомлялося, що албанський футболіст забив найшвидший гол в історії чемпіонатів Європи.