Євро-2024: Франція насилу пройшла Бельгію, Португалія перемогла Словенію у серії пенальті © EPA-EFE/MOHAMED MESSARA
Триває 1/8 фіналу турніру.

У понеділок, 1 липня, на чемпіонаті Європи-2024 з футболу відбулися чергові два матчі 1/8 фіналу плей-оф турніру.

Французи не без проблем перемогли колишнього суперника збірної України по групі. Бельгійці ні в чому не поступалися команді Дідьє Дешама і загалом показали непогану гру.

Мбаппе та компанії вдавалося регулярно завдавати ударів по воротах суперника, проте точності постійно не вистачало. Бельгія розпочала матч у глухому захисті, після чого поступово відсунула гру від своїх воріт і також мала кілька можливостей забити.

Долю матчу вирішив епізод наприкінці гри. На 85-й хвилині Коло Муані отримав пас у штрафному майданчику бельгійців і розвернувся, після чого пробив, а м'яч з рикошетом від Вертонгена залетів у ворота.

Автогол вивів Францію до чвертьфіналу. Варто зазначити, що французькі футболісти ще не забивали з гри на цьому турнірі. На груповому етапі у "синіх" в активі були автогол і гол з пенальті від Мбаппе.

Дюссельдорф, стадіон "Меркур Шпіль-Арена", 1/8 фіналу

Франція – Бельгія – 1:0

Гол: Вертонген, 85 (автогол)

Франція: Меньян, Кунде, Упамекано, Саліба, Ернандес, Канте, Чуамені, Рабйо, Грізманн, Тюрам (Коло Муані, 62), Мбаппе

Бельгія: Кастельс, Кастань (де Кетеларе, 88), Фас, Вертонген, Теат, Де Брюйне, Онана, Феррейра Карраско (Лукебакіо, 89), Опенда (Мангаля, 64), Лукаку, Доку

Попередження: Чуамені, Грізманн, Рабйо – Вертонген, Мангаля

Відеоогляд матчу доступний за посиланням.

Словенія виявилася дуже непростим бар'єром для португальців на шляху до чвертьфіналу.

Словенці не соромилися йти у глибоку оборону та діяли на контратаках. У найскладніші моменти команду рятував капітан Ян Облак. Голкіпер "Атлетіко" не дозволив португальцям забити в основний час, а в овертаймі Кріштіану Роналду мав шанс відкрити рахунок з пенальті. Проте легендарний португалець не зміг переграти кіпера з точки.

У підсумку все перейшло в серію пенальті, де абсолютним героєм став уже воротар збірної Португалії Діогу Кошта, який відбив три удари та допоміг команді виграти серію всуху. Він став першим голкіпером в історії, який відбив три удари на Євро.

Франкфурт-на-Майні, стадіон "Вальдштадіон", 1/8 фіналу

Португалія – Словенія – 0:0 (3:0 – у серії пенальті)

Португалія: Кошта, Канселу (Семеду, 118), Діаш, Пепе (Р. Невеш, 117), Мендеш, Фернандеш, Палління, Вітінья (Жота, 65), Б. Сілва, Роналду, Леау (Консейсау, 76)

Словенія: Облак, Карнічнік, Дркушич, Бійол, Балковець, Стоянович (Вербич, 86), Гнезда Черин, Елшнік (Іличич, 106), Млакар (Станкович, 74), Шпорар (Целар, 74), Шешко

Попередження: Дркушич, Карнічнік, Станкович, Бійол, Балковець

Вилучення: Кек, 105+1 (тренер Словенії)

На 105-й хвилині Кріштіану Роналду (Португалія) не забив пенальті (воротар).

Португалія та Франція зустрінуться у чвертьфіналі Євро-2024. Матч відбудеться 5 липня.

В 1/8 фіналу ЧЄ вийшли по дві команди кожного з шести квартетів, а також чотири найкращі збірні, які посіли треті місця у своїх групах. Фінал турніру відбудеться 14 липня у Берліні.

Нагадаємо, збірна України набрала 4 очки у групі E і посіла останнє місце, не зумівши пробитися до плей-оф. Команда Сергія Реброва програла Румунії (0:3), здолала Словаччину (2:1) та зіграла внічию з Бельгією (0:0).

Євро-2024: розклад усіх матчів та турнірна сітка плей-оф.