У Федерації легкої атлетики України обіцяють зробити все можливе, щоб утримати спортсменів, які живуть і тренуються в Криму і бажають далі представляти Україну на міжнародній арені.
Нагадаємо, раніше про своє бажання взяти російське громадянство і перейти під прапори збірної Росії заявила ведуча легкоатлетка України Віра Ребрик з Ялти. Списометальниця, чемпіонка Європи та рекордсменка України підтвердила наміри в нещодавньому інтерв'ю, в якому заявила, що планує найближчим часом стартувати під російським прапором.
Втім, президент ФЛАУ Ігор Гоцул стверджує, що в його організації мають намір до останнього проводити бесіди зі спортсменами, переконувати їх залишитися в Україні, а також допомагати їм у тренуваннях і підготовці. До тих же, хто все-таки прийме російське громадянство - буде особливе ставлення, в тому числі і міжнародні санкції.
"Ми не маємо наміру просто так відпускати спортсменів. Ми знаходимося в постійному діалозі зі спортсменами і відразу ж після тих подій у Криму заявили про те, що хотіли б їх бачити саме в українській команді. Для цього не переставали виплачувати державні стипендії, запрошували атлетів на збори", - розповів Гоцул.
"Нехай знають ті, хто перейде під прапори російської збірної, що для нас вони стануть своєрідними поліцаями. По-перше, ми будемо вимагати від Росії серйозної грошової компенсації за ті кошти, які було витрачено на підготовку спортсменів. По-друге, постараємося вибити санкції від Міжнародної федерації легкої атлетики - щоб атлетам заборонили виступати під прапорами Росії мінімум на три роки", - каже головний легкоатлет України.
Для того, щоб зберегти кримчан, у Федерації розробили план дій: спортсменів не кинуть напризволяще.
"Перший варіант - спортсмен залишається у Криму, і ми йому допомагаємо з тренуваннями, зборами, сприяємо тренерам. Якщо ж спортсмен хоче переїхати на материкову Україну, ми не залишимося осторонь і будемо допомагати йому", - розповів Ігор Гоцул.
Як би там не було, але переконати кримчан буде нелегким завданням, адже Росія включила весь свій потенціал, в тому числі і адмінресурс.
"Днями я мав розмову з головою російської федерації. Він мені говорив, що прекрасно розуміє нас. Однак тут же зазначав: для Росії це принципове питання. Мовляв, від них вимагають переманювати кримських спортсменів", - поскаржився керівник.
Президент ФЛАУ, який нещодавно отримав посаду в міністерстві молоді та спорту, розраховує, що в інших федераціях буде розроблено подібний план дій. Тоді, на його погляд, Україні вдасться зберегти багатьох перспективних спортсменів.
Додамо, що крім легкоатлетів, чимало кримчан знаходиться і в збірних України з боротьби, боксу, плавання та інших олімпійських видів спорту. !zn
Читайте також:
Українська спортсменка оцінила перспективи колег з Криму: дворовий рівень - ваша межа
"Таврія" і "Севастополь" залишаться без тренерів у разі переходу у російський чемпіонат
Олімпійська чемпіонка Сочі розповіла про свої плани на посаді заступника міністра