Про те, що Україна по праву претендує на звання космічної держави, свідчить чимало фактів — від серії космічних ракет знаменитого дніпропетровського «Південмашу» до участі вітчизняної аерокосмічної галузі в міжнародних проектах. Однак до автора цих рядків усвідомлення приналежності нашої країни до вузького кола обраних прийшло в селищі Короп Чернігівської області.
Того осіннього дня всі «космічні» дороги вели до цього невеличкого селища. Перший космонавт України Леонід Каденюк і один із керівників космічної програми «Морський старт» Володимир Команов давали автографи. Ветерани аерокосмічної галузі зустрічалися з молоддю в місцевому Будинку культури. А пізніше на околиці селища в небо злетіли макети ракет.
Пам’ятник М.Кибальчичу |
Кілька колишніх гуртківців «Сузір’я», закінчивши навчання у відповідних вузах, були залучені до участі в програмі «Морський старт». А оскільки аерокосмічна та пов’язані з нею галузі розвиваються, потреба в кадрах зростатиме. Перший космонавт України Леонід Каденюк, даючи автографи своїм юним шанувальникам, запевнив молодь, що нині стати космонавтом набагато реальніше, ніж раніше. Аерокосмічна галузь розвивається, польотів у космос стає дедалі більше, а це потребує кадрового забезпечення. За словами Леоніда Каденюка, недалекий той час, коли спектр космічних професій розшириться і включатиме в себе біологів, учителів, журналістів, лікарів, астрономів, геологів, інженерів...
Свято в селищі Короп завершилося проведенням другого туру Всеукраїнських змагань з ракетомодельного спорту на кубок Миколи Кибальчича. Передмістя селища перетворилося на тимчасовий «космодром», з якого злітали макети ракет. Юні спортсмени різних вікових груп із Криму, Чернігівської, Донецької, Полтавської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Сумської областей змагалися, чия ракета виявиться досконалішою, злетить вище, рівніше за інші. Серйозна та зосереджена молодь відпрацьованими рухами оперувала пультами управління, прагнучи, щоб макети ракет злітали за заданою траєкторією. Змагання завершилися перемогою команди з міста Дружківка Донецької області. Переможці отримали грамоти, підписані вітчизняними світилами космонавтики та аерокосмічної галузі, подарунки і головний приз — кубок.
Хто знає, можливо, серед тих, хто запускав ракети у Коропі, є ті, хто полетить у справжній ракеті в космічну далечінь чи скаже нове слово в аерокосмічній галузі... Переможені учасники змагань не впадають у відчай. Адже і над знаменитим Миколою Кибальчичем у дитинстві жартували, називали його Микола-піротехник, а нині космічні дороги ведуть на його батьківщину, до Коропа.