ЖИТТЯ У ВАЗІ

Поділитися
Обожнюю весняні квіти! Запаморочливий аромат бузку, тонкий — конвалій, ніжний, теплий і ледь пряний — півонії.....

Обожнюю весняні квіти! Запаморочливий аромат бузку, тонкий — конвалій, ніжний, теплий і ледь пряний — півонії... Заносиш їх у кімнату і зникає повсякденність, а настрій стабільно поліпшується.

Квіти дарують нам радість життя, але їхнє власне життя коротке і недовговічне. Особливо — в зрізаних. Звичайно вони зберігаються — залежно від виду й умов — від кількох годин до кількох днів. Втрачаючи вологу, квіти в’януть. Найшвидше це відбувається спекотного дня, особливо, якщо їх зрізали і не відразу поставили у воду.

Щоб подовжити життя зрізаним квітам, у більшості випадків досить звичайної води з-під крана, адже солі, які знаходяться в грунті і забезпечують ріст, їм уже не потрібні. Якщо вода, проходячи судинно-волокнистими вузлами стебла, зустрічає на своєму шляху перешкоди (приміром, якщо квіти зрізають тупим ніжем, який не ріже, а мне стебло), постачання квітки водою погіршується. Тому зрізати квіти потрібно гострим ножем, роблячи довгий косий надріз — він забезпечує кращий доступ води в провідні судини, ніж зріз під прямим кутом. Крім того, грубо і неакуратно зрізана поверхня швидше загниває.

Квітучі гілки бузку, жасмину, хризантем (деревина їх досить щільна) квіткарі рекомендують біля зрізу розщепити на кілька частин на висоту п’ять сантиметрів, або ж роздробити кінці гілок молотком. Японці, аби подовжити життя зрізаних квітів гліцинії, гортензії, леспедецю, злегка обпалюють кінці стебел на деревному вугіллі, а потім занурюють їх на короткий час у спирт. Кінчики стеблин мальви і маку також варто обпалювати, занурюючи на кілька секунд у киплячу воду, — обпалене коріння менше «люблять» бактерії.

Під впливом продуктів бродіння вода у вазі псується, тому рекомендується щодня чи хоча б раз на кілька днів оновляти зріз стебла. Якщо вода темнішає, її необхідно замінювати свіжою, при цьому добре прополіскуючи кінці стебел. Найкраще ставити букети в прозорі скляні посудини — бо під впливом сонячних променів життєдіяльність гнильних бактерій сповільнюється.

Не всі зрізані квіти потребують щоденної зміни води, адже серед них є дуже чутливі до різноманітних маніпуляцій. Деякі, приміром, бузок, поглинає особливо багато води під час першого занурення, тому вазу варто заповнювати по вінця і постійно підливати в неї свіжу воду. Температура води не повинна бути низькою, краще якщо вона наближається до кімнатної. Варто видалити листя на тій частині стебла, яку буде занурено у воду, позаяк вони сприятимуть процесу гниття. У хризантем потрібно видаляти і дві третини листя, розташованого над водою.

Якщо ви зрізаєте квіти самі, робіть це в ранковий час, коли в рослинах міститься найбільша кількість води, бо вологість повітря в цей час вища, а температура нижча від денної. Якщо доводиться зрізати квіти вдень, то за півгодини до цього їх варто добре полити й обприскати свіжою водою. Якщо квіти не вдалося поставити у воду відразу, перед тим, як їх туди помістити, підріжте кінчики стебел на один-два сантиметри — перебуваючи на повітрі вони втрачають усмоктувальну здатність.

Стебла зрізаних квітів найкраще занурювати у воду глибоко, а самі квіти ставити в прохолодне місце. Узагалі букети довше зберігаються в прохолодних кімнатах — тепле повітря віднімає у квітів більше вологи. Приміром, троянди за температури плюс 10 живуть удвічі-втричі довше, ніж за звичайної кімнатної. Тому взимку їх принаймні краще тримати подалі від батареї. Квіти швидше в’януть у кухні, ніж у кімнатах, де більше простору, більше повітря і вище вологість.

Слід пам’ятати, що тривалість життя зрізаної квітки залежить також від фази розвитку, на якому її було зрізано. Найдовше зберігаються бутони чи щойно розпуклі бутони. Восени ж за холодної погоди розбруньковування бутонів сповільнюється. Найкращий і, мабуть, єдиний засіб змусити зрізані восени бутони розпуститися — це занурити їх у теплу воду.

Садівники знають, що, зрізуючи квітки і тим самим запобігаючи утворенню насіння у запашного горошку, фіалки, братків, можна змусити ці рослини цвісти більш рясно і тривало. Те саме відбувається, якщо своєчасно видалити тичинки чи пиляки в лілій і тюльпанів, крім того квіти довше залишаються свіжими і зберігають своє забарвлення. Користуючись цим прийомом, садівники значно подовжують період цвітіння рослин, культивованих у горщиках, а строк життя зрізаних квітів збільшують на п’ять-шість днів. Тичинки з квітки лілій видаляють ще і тому, що пиляки часто бруднять пелюстки квітів. Довго не в’януть і необпилені квіти орхідей.

Десятивідсотковий розчин борної кислоти, марганцівки, розчин, який містить півпігулки аспірину на п’ять літрів води, сприятливо діють на зрізані хризантеми, гвоздики, мальви, десятивідсотковий розчин цукру вдвічі подовжує строк життя айстр.

Якщо ви принесли квіти додому холодної пори року і дорогою вони примерзли, краще помістити їх у холодну воду і поставити в прохолодне, але не холодне місце, а лише через деякий час перенести букет до теплої кімнати.

Різні квіти потрібно обробляти по-різному, приміром, у троянд зрізати нижні кінці стебел, видалити нижні листки і шипи, потім занурити стебла глибоко у воду й обприскувати кілька разів протягом дня.

Довгі стебла тюльпанів, гладіолусів та інших квітів мають властивість згинатися, тому у воду їх необхідно ставити старанно загорненими в папір. Тоді стебла залишаються цілком прямими і по них краще піднімається вода.

Кінці стебел мімози потрібно роздробити і помістити в гарячу воду, аби розпукнулися бутони. Якщо мімозу поставити в холодну воду, квіти зморщаться.

Фіалки краще занурювати у воду повністю. Потім вийняти, струснути і дати трохи просохнути. Потім поставити у воду.

Трохи зів’ялим, поки ви несли їх додому, конваліям варто підрізати стебла, обгорнути їх дірчастим папером і поставити у воду.

Початок в’янення квітів можна призупинити. Помістіть стебла квітів у гарячу воду (температура близько 50 °С) на одну четверту або одну п’яту їхньої довжини. У міру охолодження води, зів’ялі квіти починають поступово розправлятися. Стиснуті судини стебел під впливом гарячої води розширюються, і квітка знову одержує потрібну їй кількість цілющої вологи. Потім частину стебел, що знаходилися в гарячій воді, потрібно відрізати, а квіти знову поставити у свіжу прохолодну воду: вони порадують вас ще кілька днів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі