Є в Україні такі унікальні місця, що однієї їхньої мальовничості в будь-який сезон, а надто в пору буяння зелені, достатньо, щоб назавжди приворожити серце й душу, адже з висоти пташиного лету на десятки кілометрів видно світ на всі його чотири сторони. А відчуття простору породжує почуття щастя. А ще, як на додачу, земля ця овіяна легендами козацької минувшини…
Шар-гора, що в Козельщинському районі Полтавщини, — 100-метрової висоти видовжене плато, яке знизу омивається водами Псла. Природна фортифікація нагадує Вавель у Кракові над Віслою, де з середніх віків височіє неприступний королівський замок. Тільки наше узвишшя в кільканадцять разів більше за площею — гектарів сто буде. В часи Київської Русі стояла тут фортеця Говтва (Олтва) — форпост на південно-східних рубежах, який боронив від набігів кочівників. Перша згадка про поселення зустрічається в «Повчанні» Володимира Мономаха (1095 р.), коли дружинники великого князя поблизу цієї місцевості перебили людей половецького хана Ітларя.
Багато подій за майже тисячоліття знала Шар-гора й сотенне козацьке містечко Говтва. Цьогоріч у концерті взяли участь художні колективи з Кременчука, Козельщини, Решетилівки, Чутового. Глядачі побачили й видовищне театралізоване дійство — козацькі бої, реконструкцію баталії з яничарами. Всі охочі могли скуштувати козацького кулешу. А велика кількість учасників народного гуляння у вишиванках і козацьких строях — наочне свідчення органічного зв’язку поколінь.