ЗАВДАННЯ НА ОСІНЬ

У турнірі євроліги з настільного тенісу або командному чемпіонаті континенту в першому дивізіоні українська жіноча збірна після успіху на попередньому етапі продовжила виступи вже в другому раунді...

У турнірі євроліги з настільного тенісу або командному чемпіонаті континенту в першому дивізіоні українська жіноча збірна після успіху на попередньому етапі продовжила виступи вже в другому раунді. Тут її суперниці в групі «D» — югославки й бельгійки. У матчі останніх перемогли дівчата з Балкан. Потім югославки в Києві зуміли перемогти українок — 3:2. Як тут не пригадати матч між цими збірними на минулорічному чемпіонаті Європи? Тоді наші землячки лідирували з рахунком 3:1, але потім тричі поспіль програли.

Напередодні київського поєдинку фахівці казали, що з югославками можна боротися. Так, обидва останні протистояння показали: сили суперників приблизно рівні. Але що ж тоді визначило успіх югославських тенісисток?

Тетяна Сорочинська й Валерія Брєхова без особливого опору поступилися конкуренткам кожна в двох сетах. Доля матчу повисла на волосині. І тут з найкращого боку показала себе сумчанка Олена Шаповалова. Легко виграла першу партію. Але в наступній суперниця відчутно вирвалася вперед, проте Олена боролася до кінця. Утім, Станіслава Станіч виявилася щасливішою. Осічка не зламала Шаповалову. У третьому сеті після надзвичайно напруженого суперництва югославка була за крок від перемоги. Олена відновила-таки рівновагу. Ну а на тай-брейку взяла гору.

Порив підхопила Сорочинська, і рахунок у матчі зрівнявся. Але потім Брєхова програла Біляні Голіч. Що прикро: адже на минулорічному європейському чемпіонаті перемогла її.

Чого ж не вистачило українкам у цій зустрічі для перемоги? Може, того самого «ледь-ледь»? Бо Голіч перевершила Брєхову в другому сеті тільки на тай-брейку. Чи забракло волі, що спричинило дві прикрі невдачі спочатку? А може — стабільності? Адже та сама Сорочинська в першому поєдинку діяла нерівно, з помилками, а потім змогла помітно підсилити гру. Але, мабуть, найбільш негативно на виступи наших землячок вплинув брак міжнародного досвіду.

Українки одержали своєрідне завдання на осінь. Бо турнір має відновитися наприкінці вересня. Підопічні головного тренера Тетяни Кокуніної зустрінуться вдома з бельгійками, а потім проведуть два матчі на виїзді.