Головна мета досліджень — визначити, які ділянки мозку реагують на секс, а які на те, що зазвичай називають чистим коханням. Об’єктам випробування показуватимуть різноманітні картинки — романтичні сцени, фотографії коханих, еротику й навіть порнографію. Усі процеси, що відбуваються в людському мозку в цей час, проектуватимуться на екран монітора. У динаміці й кольорі. Учені зможуть перевірити, які саме ділянки мозку будуть задіяні під час відчуттів, що переживатимуть піддослідні.
Чому ж в експериментах не беруть участь жінки? Професор Шарма згоден з відомою сентенцією, що чоловіки люблять очима, а жінки — вухами. Тому для вивчення жіночих почуттів потрібно розробляти звукові маркери, а це набагато складніше. До того ж почуття жінки не такі однозначні, вони суперечливіші від чоловічих, що створює для вчених додаткові труднощі.
Ця робота лондонських психіатрів є складовою частиною масштабного міжнародного дослідження, яке має на меті встановити зони головного мозку, відповідальні за наші емоції — агресію, задоволення, страждання, страх, радість. Учені сподіваються, що це відкриє шлях до лікування неврозів, психопатій, допоможе створити нове покоління антидепресантів. Вип’єш таку пігулку — й замість утоми від цього життя відчуєш таке почуття щастя, яке пережив Ромео, побачивши Джульєтту.