Їдемо до табору!

Поділитися
Літо — сезон справжнього головного болю для батьків. Відпустка, яку можна присвятити улюбленому чадові, у більшості — не більше двох тижнів...

Літо — сезон справжнього головного болю для батьків. Відпустка, яку можна присвятити улюбленому чадові, у більшості — не більше двох тижнів. А що ж далі, куди його відправити? Так, щоб і дитині було цікаво, і батькам спокійно. Вибір, безумовно, є. Головне, щоб бажання збігалися з можливостями. Якщо дитина мала, на допомогу приходять бабусі або няньки, з якими малюк їде до моря, до родичів у село або на дачу. Старші діти можуть поїхати й до оздоровчого табору або на турбазу. Щоправда, на сьогодні це задоволення недешеве — середня вартість путівки становить 750—900 грн. за 14—18 днів. Однак такий відпочинок має свої переваги. Дитина оздоровиться, одержить масу нових вражень від екскурсій, різноманітних розважальних заходів, та й просто від спілкування з однолітками. І нарешті, вона не тинятиметься без нагляду в задушливому, запилюженому місті, стане самостійнішою, адже в таборі не буде постійної опіки мами чи бабусі.

Однак, збираючи дитину в табір, слід врахувати деякі немалозначні моменти. Подбайте про те, щоб вона взяла лише необхідні речі, серед яких має бути зручне спортивне та повсякденне взуття, предмети гігієни, плавки або купальник, білизна, рушники, спортивний костюм, теплий одяг, футболки та шорти, вбрання для дискотеки. Не варто давати з собою дорогі речі: плеєр, фотоапарат, мобільний телефон, приймач тощо. Адже не секрет, що не всі табори забезпечені охороною і від крадіжки ніхто не застрахований. До того ж адміністрація, як і в готелях, зазвичай не несе відповідальності за зникнення речей і попереджає про це заздалегідь. Дитині ж неодмінно захочеться похвалитися цими атрибутами просунутості перед однолітками. Замість плеєра покладіть краще кілька цікавих книг і журналів. Забезпечте дитину телефонною карткою, щоб вона могла у будь-який момент із вами зв’язатися.

Скільки кишенькових грошей дати дитині, вирішувати вам. Усе залежить від того, наскільки правильно вона вміє з ними поводитись, яку суму і на що звикла витрачати, наскільки уважна. Зазвичай гроші потрібні на екскурсії, сувеніри, воду та солодощі. Поговоріть про це з керівником групи або вожатими. Вирішіть для себе — чи довірите ви синові або доньці гроші або ж віддасте наставнику, щоб він сам вирішував, коли та скільки дрібних грошей видати вашому дитяті. Можливо, з педагогічних міркувань, варто ризикнути й дозволити дитині самій приймати рішення. Адже тільки так можна привчити її до самостійності. Навіть якщо вона витратить усю суму в один день і залишиться з порожніми кишенями, це буде їй уроком. Виберіть, що вам дорожче — гроші або нехай гіркий, але досвід.

Досить часто табірні лікарі та вожаті зіштовхуються з різними отруєннями. Діти дуже полюбляють приховати в тумбочці поруч із мокрими мочалками та брудними шкарпетками щось їстівне. Якщо ви не хочете, щоб ваше чадо провело півзміни в ізоляторі, не давайте йому з собою продукти, що швидко псуються (ковбаси, консерви, йогурти тощо). Не приховуйте від медичного та педагогічного персоналу хронічні захворювання або особливості характеру дитини. Якщо даєте з собою аптечку, всі ліки в ній слід обов’язково підписати та здати медсестрі. Адже навіть найбезпечнішими препаратами можна отруїтися, тому їх потрібно приймати лише під наглядом лікаря. Яскравим спогадом із мого табірного дитинства став випадок, коли ми з подругою спокусилися апетитними, червоними ягідками, що прикрашали кущі невідомої нам рослини. З’їли ми їх досить багато. На щастя, за цим заняттям нас застукала вожата, яка негайно відправила нас до ізолятора, де ми зазнали всіх радощів промивання шлунку.

Перед поїздкою в табір навчіть дитину елементарно стежити за собою. Як зізнаються вожаті, навіть у першому загоні не всі діти знають, що вранці і ввечері слід чистити зуби, мити руки та приймати душ, а також прати білизну і шкарпетки. З досвіду власного 10-річного сина знаю, що хлоп’ята, аби не завдавати собі клопоту пранням ненависних шкарпеток, просто-напросто викидають їх.

Зустрічайте своїх улюблених діток здоровими, засмаглими та веселими. І нехай ваша дитина збереже про канікули якнайщасливіші спогади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі