Кар’єрист і портфель нерозлучні, як Трістан і Ізольда, як Новий рік і похмілля. Портфель не просто вмістище потрібних речей і документів — це ваша візитна картка й одночасно символ влади. Тому, вибираючи портфель, пам’ятайте, що це саме той випадок, коли ваш успіх у ваших руках.
Тому, хто досяг вищої влади, портфель, властиво, не потрібний взагалі — йому цілком достатньо «ядерної валізки». Чудово почуваються без портфеля багато членів уряду та сенатори. Вони з’являються на ділових зустрічах і засіданнях із легкими шкіряними папками під пахвою.
Але до такої папки ще слід дорости.
Починати, швидше за все, доведеться з планшета. Менеджери середньої ланки часто зупиняють свій вибір саме на цьому типі портфеля — вертикального формату, із ручкою і ременем водночас.
Топ-менеджери у віці до сорока теж вибирають портфелі з ручкою та ременем, але розміром як невелика валіза. В такий портфель чудово вміщаються не тільки документи, мобільний телефон і ноутбук, а й навіть свіжа сорочка з туалетним приладдям.
Портфель боса — поема. Він із м’якої шкіри, темних тонів, найчастіше — універсального чорного кольору. Останній писк сезону — портфель, що при купівлі має такий вигляд, неначе ним уже користувалися (ефект «потертої шкіри»).
Вибираючи портфель, насамперед слід вирішити, чого ви хочете досягти: вписатися в узвичаєний офісний стиль чи звернути на себе увагу. В останньому випадку всі засоби добрі, аж до металевого кейса а-ля Джеймс Бонд або супердорогого шкіряного рюкзака з бамбуковими застібками. Але якщо ваш девіз — стримана респектабельність, то краще покірно улягати моді.
Що нинішнього року носять у руках кар’єристи, котрі поважають себе? Насамперед, чим менше металевої фурнітури, тим краще. Жодних ніжок чи металевих куточків. Метал застібок має бути матовим. Великі замки відійшли в минуле разом із довгими ременями-«язиками», що перехоплюють портфель упоперек. Сьогодні практикуються приховані магнітні кнопки. Кришка-клапан закриває портфель повністю чи хоча б наполовину.
Ручка портфеля, що його вибирає сучасний кар’єрист, — із м’якої телячої шкіри, як, утім, і корпус. Трапляються модернові чоловічі портфелі з двома ручками — як на модних жіночих сумках.
Варіант дешевший: портфель із шкірзамінника, пресованої шкіри, репсу чи спеціальної тканини. До речі, лише в цьому випадку припустимі застібки-«липучки».
Тепер про форму. Це має бути або чесна класика, або сучасні м’які портфелі-сумки. Основні чоловічі кольори — чорний, коричневий і вугільно-сірий.
Сьогодні портфелю кар’єриста дозволено контрастувати за стилем із костюмом. Лише не переборщіть.