Всяка всячина

Поділитися
Як правильно утримувати чоловіка на свою зарплату Невблаганна статистика свідчить, що нині 30 відсотків американських дружин заробляють більше, ніж їхні чоловіки...

Як правильно утримувати чоловіка на свою зарплату

Невблаганна статистика свідчить, що нині 30 відсотків американських дружин заробляють більше, ніж їхні чоловіки. Сталося це, звичайно, не відразу. Не один рік прилавки книгарень прикрашали бестселери, в яких розтлумачувалося емансипованим американкам, як найкраще зберегти престижну високооплачувану роботу й при цьому не втратити радощів сімейного життя.

Як з’ясувалося, на цих книгах зростало нове покоління не лише американських дівчат. Сучасні чоловіки переконані: соромитися того, що заробіток дружини перевищує їхній власний, — варварський пережиток минулого. І тепер за кухлем пива в чоловічій компанії не вважається недостойним похвалитися не лише «крутою тачкою», а й дружиною-адвокатом, на чиї гроші цю машину куплено. Щоправда, при цьому американським чоловікам довелося усвідомити просту істину: щоб одягти свіжовипрасувану сорочку, потрібно докласти трохи більше зусиль, ніж просто відчинити дверцята шафи. Та й чекати вечері в кріслі перед телевізором із газетою в руках їм не здається такою вже вдалою ідеєю.

Однак життя не вписується у прості й очевидні схеми «корисних порад». Дедалі частіше в американській пресі з’являються жалісливі історії про те, що відбувається з такою сім’єю, коли дружина-адвокат раптом вирішує відмовитися від своєї високооплачуваної роботи й присвятити себе вихованню дітей. Як з’ясувалося, американським чоловікам, які з честю витримали вогонь високих зарплат своїх дружин, належить пройти холодну воду можливого позбавлення другого заробітку в сім’ї. Нещодавно їм не залишалося нічого іншого, як визнати за своєю дружиною право на не менш, а на більш напружену роботу, ніж у них, яка, до того ж, вимагає повної самовіддачі, і взяти при цьому на себе добру половину домашніх обов’язків. Проте мало кому з них вистачає мужності заявити своїй коханій, що її готовність відмовитися заради сім’ї від кар’єри найнегативнішим чином позначиться на сімейному бюджеті.

Урок читання... газети

Телевізор, Інтернет, мобільні телефони та інші високотехнологічні навороти дедалі більше витісняють із життя молодого покоління друковані засоби інформації. У більшості країн обмежуються констатацією цього факту. Проте в Італії, завдяки зусиллям Андреа Чеччеріні, миритися з такою ситуацією не захотіли.

Чотири роки тому 30-річний керівник флорентійської організації Youth — Publishers, Permanent Observatory переконала видавців провідних італійських газет у тому, що їхні матеріали повинні стати таким самим навчальним матеріалом, як і традиційні підручники. «Молоді люди мало читають, і це робить їх біднішими, як і видавців, котрим не вдасться продавати молоді свій товар», — стверджувала Андреа. Нині у 29 тисячах класів по всій Італії 747 тисяч учнів щотижня вивчають, як різні газети висвітлюють основні події. Природно, західні кореспонденти з «совковим» терміном «політінформація» обізнані мало. Тому вони просто радіють, що основне завдання таких уроків — урятувати молодь одночасно і від незнання, і від упередження.

Досвід італійців уже лаштуються переймати іспанські, французькі, німецькі та британські видання. Сумарні тиражі друкованих ЗМІ, порівняно з 1999 роком, зменшилися в 13 із 15 країн «нерозширеного ЄС». Виняток становили лише Італія й Іспанія. З іншого боку, в Америці, де The New York Times розповсюджується в школах із 1932 року, частка тих, хто читає газети регулярно, скоротилася, порівняно з 1967 роком, із 75,8 відсотка до 54. Можливо, всі «тонкощі технології» полягають саме в тому, що молодим італійцям пропонують не просто читати газети, а порівнювати їх. Результат, що називається, у наявності: якщо до початку реалізації нинішнього проекту газети в Італії читали лише 9 відсотків молодих людей, то нині 66 відсотків учасників експерименту підтвердили, що отримали стимул купувати газети. Крім того, якщо на початку року більшість школярів висловлювали побажання, щоб у статтях використовувалося більше «зрозумілих» і «загальновживаних» слів, то нині учні хочуть читати побільше аналітики.

Труднощі перекладу
угандійської «абетки»

Щодня 6 тисяч чоловік у віці від 15 до 24 років заражаються ВІЛ. Велика частина потенційних жертв СНІДу припадає на країни, що розвиваються, яким, на відміну від розвинених країн, наразі не вдається гідно опиратися «чумі ХХ століття». Виняток становить хіба що Уганда, де вже кілька років послідовно втілюється політика, відома в англомовному середовищі під абревіатурою АВС (Abstain, Be faithful in marriage, Condoms — помірність, збереження вірності в шлюбі, використання презервативів). Власне, ця «абетка» — зовсім не місцевий винахід. Таких простих правил уберігання від ВІЛ угандійців навчили представники міжнародних організацій, що фінансуються насамперед Західною Європою та США. І саме там дискусія про те, які висновки слід зробити з угандійського досвіду, вибухнула з небувалою гостротою.

Як відомо, Ватикан ще півроку тому вустами кардинала Альфонсо Лопеса Трухильо засудив кампанію з широкої пропаганди презервативів. На його погляд, єдиним надійним способом уберегтися від СНІДу є помірність, тому що ВІЛ приблизно в 450 разів менший за сперматозоїд і може проникати через «крихітні дірочки» у широко розрекламованих способах контрацепції. Наукової статистики на підтвердження своїх заяв кардинал наводити не став. І в результаті наразився на обвинувачення з боку ВООЗ, ЄС і багатьох правозахисних організацій та організацій охорони здоров’я, за даними яких використання презервативів знижує можливість ВІЛ-інфікування на 90 відсотків.

Зате цієї критики вдалося уникнути президентові США Джорджу Бушу. Буквально днями він уперше приєднався до рекомендацій ширше використовувати презервативи. Проте основний упор у своїй промові американський президент теж зробив на помірності як на найбільш безвідмовному способі вберігання від ВІЛ-інфікування. Таким чином він врахував інтереси найконсервативніших груп потенційних виборців і обеззброїв критиків із-поміж помірних і навіть ліберально налаштованих. Адже дедалі більше американських аналітиків висловлюють упевненість у тому, що результат президентських виборів у США вирішить ставлення кандидатів до абортів та презервативів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі