ВИСТУП З НАГОДИ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

Поділитися
Не пив я. Не пив. Хоча привід є...День узяття Бастилії впорожні пройшов! Дядько Дмитро Цікаво, чого ви від мене чекали?..

Не пив я. Не пив. Хоча привід є...
День узяття Бастилії впорожні пройшов!

Дядько Дмитро

Цікаво, чого ви від мене чекали? Що я з усією країною дружно просюсюкаю: «Поздоловляю зі святом святого Валентина»? Я взагалі досі не можу зрозуміти — з якого доброго дива наш одностайний радянський народ зі страшною силою позабував свої споконвічні свята й різко сприйняв усе найгірше, що є на Заході? І ще й пофарбував це в наш неповторний національний колорит. Куди поділася національна гордість великоросів, про яку так багато писав дідусь Ленін у своїй епохальній праці «Как нам реорганизовать рабкрин»? У нас же була безліч простих, але світлих свят. Свят, зауважте, з приводу яких завжди був привід випити (а навіщо ці свята існують?). Як просто, але водночас велично проходили ці хвилюючі події! Увесь радянський народ в єдиному пориві, із сльозами на очах і з гордістю в душі піднімав келихи й випивав за:

1) Узяття Бастилії;

2) День народження від дня смерті Клари Цеткін;

3) День народження Олександра Сергійовича Пушкіна;

4) День Радянської Армії — єдине свято, що відзначалося як свято просто мужиків, самців у найвищому сенсі цього слова. І нікого не хвилювало — чи служив він, чи збирався служити, чи не збирався служити з релігійних міркувань тощо. День Радянської Армії завжди був ніби антиподом Восьмого березня й народ святкував його з великим натхненням;

5) Старий Новий рік — цілком таємниче й загадкове свято, яке, проте, досі всі любимо й відзначаємо;

6) Великдень, традиційно улюблений студентами. Мудра партія й уряд завжди тривожилися про те, як би вберегти нашу світлу молодь від участі в хресних ходах, щоб їх, не дай Боже, не затоптали та не тріснули випадково хрестом по голові. Тому на це свято влаштовували шикарні концерти й дискотеки. Молодь, утім, у ті часи ще не вибирала пепсі, тому, натанцювавшись на дискотеці, з піднесенням брала участь у хресних ходах;

7) Восьме березня — традиційне свято продавців квітів. Жінки також шанують цей день, позаяк лише Восьмого березня можна змусити свого чоловіка витягти, нарешті, ялинку з дому;

8) Сьоме листопада. Мало хто знав, чому присвячене це свято, але діти в школі настільки затвердили фразу російською «день седьмое ноябля — класный день календаля», що дорослі охоче вірили діточкам на слово й це свято також відзначали;

9) Перше травня — традиційно улюблене народом свято. По-перше, —хороша погода, по-друге, — можна з ентузіазмом прогулятися Красною площею й переконатися, що вожді ще в змозі заповзти на мавзолей і підняти руку.

І я перелічив лише малу частину всенародно улюблених свят, під час яких завжди був хороший, ємний і солідний привід випити. А що сталося останнім часом? З якого такого доброго дива ми почали відзначати цілком чужі нам свята? Я всіма руками за надання офіційного державного статусу церковним святам. Зрештою, їх і так завжди відзначали. Але з якого бодуна ми стали відзначати всякі європейські чи, не приведи Господи, американські свята?! Кому могло спасти на думку відзначати богомерзенне свято «Hello, Win», що викликає почуття відрази в комп’ютерників усього світу?

Так, в американців Білл Гейтс — національний герой. Бо він утілив американську мрію: змалечку став торгувати смаженими каштанами, потім раптово розбагатів і одержав тортом по пиці. Американці просто обожнюють це свято і традиційно цього дня наряджаються Біллом Гейтсом, ходять по будинках і підпалюють клавіатуру комп’ютерів.

Але це їхнє свято! Як можна відзначати це свято в нас? Більшість (щасливі люди) взагалі не знає, хто такий Білл Гейтс. Який тост можна підняти?

У нас же є свої чудові дати! А яке диво поганські свята (особисто я взагалі був проти скасування на Русі язичництва, але мене ніхто не послухав). Масляна! Поїдання Сонця! Який прекрасний, символічний і хвилюючий обряд! Відразу відчуваєш себе крокодилом з вірша Чуковського. У мене в родині прийнято на Масляну робити млинець-стайфель. Це неймовірна кількість млинців, а до них — купа всіляких додатків, словом, традиційні російські страви. Під таку закуску можна випити хоч море. А спробуй подужати свої законні 800 грамів, випиваючи за різноманітних чортів.

А це свято святого Йоргена, пардон, Валентина... Що це взагалі таке? День усіх закоханих. Куди закоханих? У кого закоханих? У пиво? У партію й уряд? Ніхто ж не каже, за що пити простому народові.

А ви знаєте, що напередодні цього свята вся Америка та Європа просто завалені всілякою рожевою мерзотністю: листівочки, сердечка, янголи, голубки, що цілуються, кошенята з тупими оченятами й т.д. Як можна спокійно жити, дивлячись на все це? Як можна дивитися на голубів, котрі цілуються? Як можна розчулюватися, дивлячись на застиглі в поцілунку дві літаючі вбиральні, які просто-таки справляють велику нужду на наших світочів: Пушкіна, Гоголя й Эрнста Тельмана?

А ці фрази, які в такі дні постійно повторюють американці як пароль і відзив: «Would you be my Valentine?» (Хочеш бути моїм Валентином?), «Yes, shure!» (Звісно, буду, Шурко). А якщо хлопець не в курсі цих нових традицій і за таке запитання трісне дівчину по вухах? І цей день замість того, щоб цементувати родину, її просто-таки зруйнує. Ви цього домагаєтеся?

Коротше, я категорично проти всіх цих чужих свят. Я вимагаю скасувати всі ті хеловіни й валентини! Ми завжди знайдемо за що випити, не чекаючи підказок від усяких там європейців і американців. Зрештою, у нас є День незалежності Намібії (моє улюблене свято). У цій країні було стільки революцій, що дні незалежності бувають навіть кілька разів на місяць. Ми завжди зможемо підняти келихи й проголосити тост за цю маленьку, але дуже незалежну латиноамериканську країну (чи де там вона знаходиться?) та за її двісті вісімдесят президентів. І хай живуть наші національні світлі свята! Скажемо рішуче «NO» американським імперіалістам та їхнім провокаціям! Я закликаю усіх не піднімати сьогодні келихи за всіляких чужих нам валентинів, а чесно випити за п’ятдесятиріччя від дня століття дати винаходу конденсатора! Ура, товариші! Будьмо!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі