Усміхайтеся і не хворійте!

Поділитися
Найбільш змарнований той день, протягом якого ми не засміялися. М.Шамфорт Маленький хлопчик грається із собакою і щосили крутить хвіст тварини в різні боки...

Найбільш змарнований той день,

протягом якого ми не засміялися.

М.Шамфорт

Маленький хлопчик грається із собакою і щосили крутить хвіст тварини в різні боки. «Що ти робиш?» — запитує мама хлопчика. «Мам, коли собака задоволений, то крутить хвостом від радості. А я, навпаки, кручу йому хвіст, щоби він був веселим!» — відповідає малий. Мама розсміялася й не замислилася над тим, що у словах її маленького сина була правда. Згідно з периферичною теорією емоцій, імпульси, які йдуть від периферії (обличчя, рук, ніг) до головного мозку, можуть впливати на емоційний стан людини. Може, не так уже й помиляються прагматичні американці, розпочинаючи свій день із правила keep smiling (тримай усмішку).

У народі кажуть, що «найкращі ліки — це добрий настрій». Коли відомий норвезький мандрівник Тур Хейєрдал готувався до своєї подорожі на «Ра», основною умовою при виборі лікаря для тривалої морської подорожі була наявність у нього... почуття гумору. І Тур Хейердал цілковито мав рацію: лікар-оптиміст давав хворим надію на швидке одужання, створював позитивний фон у команді мореплавців.

Сміх — один із найпотужніших засобів для зняття стресу. Коли людина сміється, в її мозку виробляються ендорфіни (їх ще називають гормонами радості), і ми відчуваємо себе щасливими й захищеними від усіляких негараздів. Створення хорошого настрою — один із найкращих методів профілактики невротичних та депресивних розладів.

Сміх дуже схожий на фізичні вправи. К.Родаль писав, що «трихвилинний сміх замінює п’ятнадцятихвилинну гімнастику». Сміх не тільки поліпшує настрій, він гарантує міцний здоровий сон, може послабляти біль (наприклад, при артриті) і зменшувати напади астми. А невролог Вільям Фрай вважає, що сміх протягом 27 секунд і трихвилинне веслування мають однаковий вплив на серцево-судинну систему. Австрійський психолог Ілона Папусек та її колеги теж дійшли висновку, що сміх — чудова терапія для лікування пацієнтів із серцевими захворюваннями. У людини, котра сміється, змінюється ритм серцебиття (спочатку частота серцевих скорочень посилюється, а потім — зменшується). Десятихвилинний сміх знижує артеріальний тиск, приводить до розслаблення мускулатури. Вищезгадані вчені досліджували дві групи пацієнтів. Одна група протягом шести тижнів приймала лише медикаментозну терапію, інша, крім звичайного лікування, мала ще сеанси сміхотерапії. Результати видужання в другій групі були значно кращі.

Люди, які часто усміхаються, видаються набагато молодшими від своїх похмурих однолітків. Сміх — це своєрідні молодильні вправи для обличчя, і жінкам не слід про це забувати. Існує навіть спеціальний м’яз на обличчі, який так і називається — «м’яз сміху» (m.rizorius). Правда, цей м’яз є не у всіх людей, проте ті, в кого він є, — власники не тільки чарівних усмішок, а й дуже милих ямочок на щоках.

Добре, що існує День сміху — день, коли можна пожартувати над рідними, друзями чи навіть... суворим шефом. Проте слід пам’ятати, що корисні лише добрі жарти. Не допускайте, аби гумор переходив у насмішки й цинізм. Бо гумор — добрий і радісний, а цинізм — жорстокий і холодний, до того ж він нерідко ставить під сумнів навіть доцільність людського існування на цій Землі.

Часто люди недооцінюють значення й силу звичайної усмішки. Усмішка може стати у пригоді під час знайомства, в незнайомій компанії, у складній життєвій ситуації. Тоді, коли ви не знаєте що сказати... Психологи радять навіть на відверте хамство відповідати усмішкою, а не хамством та грубістю у відповідь. Адже ще Вольтер писав: «Те, що стало смішним, перестає бути небезпечним».

Розпочинайте свій день усмішкою і будьте певні, що навколишній світ, наче у мультику про крихітку Єнотика, теж щиро усміхнеться вам. Тож жартуйте й смійтеся досхочу — і будете здорові душею та тілом!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі