УРОКИ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ В ШКОЛАХ ДЛЯ ДІВЧАТОК

Поділитися
Повернення до системи роздільної освіти здобуває в Америці дедалі більше прихильників. І не останню роль у цьому відіграє необхідність навчання підлітків фінансової самостійності...

Повернення до системи роздільної освіти здобуває в Америці дедалі більше прихильників. І не останню роль у цьому відіграє необхідність навчання підлітків фінансової самостійності. Причому дівчаток це стосується значно більше. Чому? Не лише тому, що, відповідно до соціологічних досліджень, 70 відсотків хлопчиків свою роботу пов’язують безпосередньо із зароблянням грошей, тоді як 73 відсотки дівчаток наголошують на служінні людству. Але й тому, що, за свідченням демографів, дівчатка раніше дорослішають і довше живуть. Але при цьому нерідко воліють чекати Прекрасного Принца, який примчить на білому коні, щоб розв’язати всі їхні проблеми. Приміром, вчасно оформити медичну страховку чи розібратися зі сплатою податків.

Як свідчать опитування, проведені в американських школах, рівень упевненості дівчаток у своїх фінансових талантах, як мінімум, на 15 відсотків нижчий, ніж у хлопчиків. Ця тенденція поглиблюється й надалі, з урахуванням того, що чоловіки одружуються пізніше, ніж жінки виходять заміж. І в більшості родин стратегічним фінансовим плануванням займаються саме чоловіки. А жінки зіштовхуються з цією необхідністю тоді, коли їхні можливості виявляються дуже обмеженими. Тим часом американські економісти довели: кожна тисяча доларів, відкладена у віці від 20 до 30 років, виявляється вагомішим внеском у гарантію безбідної старості, ніж кілька тисяч доларів, які щорічно відкладаються після 30 років. Утім, молодь про безбідну старість думати не поспішає. Воно й не дивно. Адже її цього ніхто не вчить. Хоча певну фінансову самостійність їй надають. Серед школярів (американських, певна річ) кредитну картку має кожен третій. У студентському віці на кожного припадає вже по кілька кредитних карток. Відтак американський студент у середньому «заробляє» по три тисячі доларів боргу щомісяця. І саме жінки відчувають великі труднощі в процесі ліквідації цих боргів. Такі дані наводить Джолін Годфрі, яка не лише веде спеціальну рубрику DollarDiva у журналі Cosmo Girl, а й організовує для дівчаток літні табори «юного підприємця».

Поки що програму ліквідації фінансової безграмотності серед дівчаток активно впроваджують лише приватні школи або спеціалізовані курси. Проте серйозність зазначеної проблеми засвідчує той факт, що з 2006 року всі випускники американських шкіл проходитимуть обов’язкове тестування з економіки. Наразі передбачається, що американські школярі навчатимуться планувати сімейний бюджет, диверсифікувати свій інвестиційний портфель і вибирати оптимальний вид страховки на уроках математики. Можливо, уроки фінансової грамотності запровадять і державні школи. Причому саме з урахуванням гендерних особливостей підлітків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі