У ПОШУКАХ ДОСКОНАЛОГО ЗВУКУ

Поділитися
Юрій довго не міг знайти свого покликання. Вступав у Харківський авіаційний інститут, у Тернопільський політехнічний...

Юрій довго не міг знайти свого покликання. Вступав у Харківський авіаційний інститут, у Тернопільський політехнічний. Врешті зупинився на медінституті і здобув спеціальність хірурга. Та зрозумів, що в медицині реалізувати себе не зможе. Почав займатися бізнесом, причому досить успішно: починав
з відеопрокату, а дійшов до будівництва готелю, налагодив виробництво шампінь-йонів… Але невдовзі опинився поза справами. Це було його першим серйозним життєвим випробуванням. Звичка не здаватися заговорила скоро. Він відкриває фармацевтичну фірму. І знову душевне й матеріальне піднесення завершується спадом. Не витримавши конкуренції з великими торговцями медпрепаратами, був змушений згорнути власний бізнес. Тоді Юрій ізолювався від світу і годинами роздумував: «Справді, події в моєму житті не були випадковими. Але де ж той механізм, який перетворює випадковості в закономірність
і дає зрозуміти їх зв‘язок?» Аналізуючи власне життя, тернопілець Юрій Придачий повертається до свого хобі…

Це почалося ще в дитинстві, коли батьки подарували йому магнітофон «Томь» замість старого касетника «Весна». Хлопчина був вражений різницею їхнього звучання. Відтоді він постійно збирав усіляку технічну інформацію і вдосконалював свою аудіосистему. Врешті, замислився — чому дорога аудіоапаратура часто погано звучить, і взагалі, від чого залежить якість звуку аудіосистеми?...

Вчорашній лікар і бізнесмен починає вивчати спе-ціальну літературу, заглиблюється в теорію звуку та експериментує з власною аудіосистемою.

Експеримент за експериментом — і перші висновки: звучання аудіосистеми безпосередньо залежить від мате-ріалу підставки. Наприклад, дерево підсилює середні частоти, гума «роздуває» бас, залізо піднімає високі частоти. Кожен матеріал неповторно впливає на формування звуку. Таким чином було встановлено й іншу законо-мірність: варто переробити лише корпус підсилювача чи компакт-програвача — і звучання зміниться.

Апаратура Юрія розміщена на індивідуально виготовлених конусах, а компакт-програвач підвішений на спеціальних шнурах. Це для того, щоб зменшити негативний вплив ззовні. А одного разу провів такий дослід: виготовлену з пісковику піраміду розмістив на звуковій колонці. На його подив, звучання апаратури стало комфортним і природним. Однак енергетичний ефект піраміди, вважає Юрій, спрацьовує далеко не в кожній аудіосистемі. Якість звуку залежить і від форми кімнати, і від розміщення меблів, килимів тощо.
Не випадково перед настроюванням апаратури Придачий рекомендує, як їх розмістити найкраще.

Юрій власноручно витягує на філь’єрі срібний дріт,
з якого потім виготовляє міжблочні, акустичні кабелі та кабелі мережі струму. Кожен із них — унікальний. Але, на його думку, електрична начинка апаратури — це лише 10—30 відсотків звуку.

Чим витонченіша техніка, тим чутливіше вона реагує на довколишні зміни. Апаратура «вловлює» поганий настрій людини і починає звучати гірше. А при позитивних емоціях звук стає значно кращим. Фантастика? І все ж, перш ніж продемонструвати роботу апаратури, Юрій спілкується з її власником і намагається зняти з нього негативну енергію.

У 2000 році
в російському виданні «Аудиомагазин» дослідник Анатолій Ліхницький описав феномен німецьких радіокомпонентів випуску 1937—1945 років.
З часом Юрій розшукав лампи фірми Telefunken виробництва 1944 року. Розбивши одну
з ламп, впаяв її коротенькі провідники в тракт кабелю.
І сам собі не повірив: як один сантиметр залізного(!) провідника може так змінити звук системи! А коли Юрій замінив вітчизняну радіолампу на аналог Telefunken, змінився весь частотний спектр звуку, зникли різкість і жорсткість, виникло відчуття природного звуку.

Україна входить у Європейську автомобільну медіа-асоціацію (ЕММА), у нас тричі на рік проводяться змагання з якості автозвуку,
а фіналісти потрапляють на європейські змагання. Спочатку Юрій їздив туди як спостерігач, а рік тому пройшов сертифікацію і став суддею. Запропонував другові «поставити» звук у його авто. «Піддослідна» машина стала учасником чемпіонату Європи, який відбувся в Санкт-Петербурзі, — і потрапила в десятку кращих у Європі.

Для Юрія Придачого
процес самовдосконалення
і пошуки досконалого звуку нероздільні…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі