ТО ЧИЄ РЕБРО ЦІННІШЕ?

Поділитися
Питання, звісно, цікаве. З’ясувавши це, можна розв’язати споконвічну суперечку: хто ж удома головніший?..

Питання, звісно, цікаве. З’ясувавши це, можна розв’язати споконвічну суперечку: хто ж удома головніший? Але для початку слід було б з’ясувати найголовніше: а що ж воно таке — чоловік? Для цього, певна річ, треба зазирнути до Великої радянської енциклопедії, яка знає геть усе. Проте в ній статті під назвою «Чоловік», на жаль, немає. Горду мовчанку з цього приводу зберігають і військова, і юридична, і навіть медична енциклопедії. Не вносить ясності і англійський тлумачний словник Вебстера, оскільки в ньому слово «man» перекладається і як чоловік, і як людина.

Тільки Сергій Іванович Ожегов трохи прояснює складну ситуацію: «чоловік — особа, протилежна жінці за статтю». Ви вдоволені? Якщо ні, тоді терміново з’ясуйте в Сергія Івановича, що ж таке жінка. І тут виявляється, що це... «особа, протилежна чоловікові за статтю». Схоже, коло замкнулося? Та нічого подібного, оскільки Ожегов додатково роз’яснює, що жінка — це «та, що народжує дітей і годує їх груддю». Тепер усе остаточно стало на свої місця, і ми візьмемо на себе сміливість дати вичерпне визначення чоловіка — це істота, що не народжує дітей і не годує їх груддю.

Проте у світовій літературі та фольклорі нагромадилося й чимало інших чудових визначень, які прояснюють багато характерних рис указаної істоти. Так, Чарльз Дарвін відзначає, що «Чоловік переважає жінку глибиною думки, силою уяви і здоров’ям розуму». Цю сентенцію істотно підкоригував поет Волт Вітмен: «Чоловік великий на землі у віках, але кожна йота його величі виросла з жінки». А ось ще одне тонке спостереження, що належить французькому письменнику П’єру Лакло: «Чоловік насолоджується щастям, яке відчуває, а жінка — щастям, яке дає». Правда, цю ідилію руйнує інший французький письменник, Жорж Куртелін: «Чоловік — єдиний самець, що б’є свою самку». Та звідки ж узялася така ганебна поведінка? Можливо, від почуття власної ущербності. Адже недарма польський письменник Мечислав Шарган сказав: «Яким сильним був би чоловік, якби Господь сотворив його з ребра Єви».

Звісно, жінки чудово знають усі недоліки чоловіків. Ось що сказала з цього приводу Елізабет Тейлор: «Більшість жінок вважають чоловіків негідниками, але поки що не знайшли їм необхідної заміни». А ось думка іншої американської акторки, Мей Вест: «Мені подобаються лише два типи чоловіків — наші й іноземці». Проте найкатегоричнішою була ще одна американка, біолог Урсула Гуенаф. Після вдалого клонування овечки Доллі вона рішуче заявила: «Незабаром потреба в чоловіках відпаде!»

Цінну думку висловив драматург Ноуел Ковард: «Усі чоловіки однакові, але декотрі з них однаковіші». Його доповнив Михайло Аршавський: «Усі чоловіки однакові, тільки зарплата в них різна».

Що більше чоловікові років, то обережніший він у своїх рішеннях. Ось що сказав із цього приводу французький письменник Поль Кок: «У вісімнадцять років чоловік обожнює, у 20 кохає, у 30 бере шлюб, у 40 міркує». Цю думку розвиває Оноре Бальзак: «У 50 років чоловік небезпечніший, ніж у будь-якому іншому віці, бо має дорогий досвід і багатство». А ось висловлювання англійця Джорджа Мередіта: «Після сорока років чоловіки одружуються зі своїми звичками, причому дружина — одна з таких звичок».

На ще одну особливість представників сильної статі вказав філософ Фрідріх Ніцше: «У справжньому чоловікові сховане дитя, яке хоче гратися». Правда, гратися доводиться не вельми довго. Про це добре висловився американський журналіст Генрі Менкен: «Чоловікам живеться набагато краще, ніж жінкам. По-перше, вони пізніше беруть шлюб, а по-друге, раніше помирають».

А ось ще одна самокритична заява французького письменника Поля Туле: «Жінки знають, що чоловіки не такі дурні, як заведено думати, — вони ще дурніші». Йому вторить письменник Геннадій Малкін: «Справжній чоловік завжди доб’ється того, чого хоче жінка». І, нарешті, слова анонімного автора: «Жінка хоче багато від одного, а чоловік — одного від багатьох».

І закінчимо дослідження кількома народними перлинами: «Чоловіки завжди мають рацію, а жінки ніколи не помиляються» (ельзаське прислів’я).

«Розум жінки в її красі, краса чоловіка — у його розумі» (арабське).

«Кожен мужчина раз у житті буває чоловіком і двічі — дитиною» (англійське).

«Якщо чоловік не красивий у 20, не сильний у 30, не розумний у 40 і не багатий у 50, то він уже ніколи не буде красивим, сильним, розумним і багатим» (французьке).

На цьому й завершимо наше наукове дослідження. А тим, хто помітив суперечливість окремих суджень про чоловіків, дозвольте пояснити причину цього з допомогою соковитого українського прислів’я: «Сім баб — сім рад».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі